Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

Portāla gay.lv administrācija vērsusies policijā

Kategorija: Datu drošība + Incidenti

Pagaidām tikai neesot zināms, kuras valsts policijai portāls ziņojis par notikušo noziegumu, informēja “Panorāma”. Tā kā šī portāla īpašnieki atrodas Spānijā, bet serveri Vācijā, visticamāk, iesniegums policijai ir uzrakstīts kādā citā valstī.

Informēta ir arī Datu Valsts inspekcija, kuras pārstāvji “Panorāmai” teikuši: ja būs iesniegums, būs izmeklēšana. Fakts, ka serveri un portāla īpašnieki ir ārvalstīs nav šķērslis, jo vairākums portāla lietotāju ir Latvijas pilsoņi. Datu Valsts inspekcijas direktore Signe Plūmiņa skaidrojusi: “Tas ir saistībā ar pārzini, ja viņš ir reģistrēts Latvijā, tad tiks piemērots Latvijas datu aizsardzības likums. Tāpat Datu inspekcijai jānoskaidro, vai kāda ierīce neatrodas Latvijā, saistībā ar šo portāla serveri. Tad arī Datu inspekcijai būs tiesības šo lietu izskatīt. Katrā ziņā eksistē sadarbība Eiropas Savienības dalībvalstu ietvaros. Ja vajadzēs piesaistīt citu dalībvalstu  uzraugošās institūcijas, tas arī tiks darīts.”

Daļu atbildības ir jāuzņemas arī portāla administrācijai. Personas datu aizsardzība sākas ar personas datu neuzkrāšanu. Kāda vajadzība no portāla administrācijas puses bija uzkrāt lietotāju IP adrešu informāciju? Nerunāsim nemaz par paroļu glabāšanu datubāzē atklātā tekstā.

Avoti:

TVNET: http://www.tvnet.lv/zinas/kriminalzinas/355654

LTV Panorāma: http://www.youtube.com/v/Rar_mukumgM

2010-11-27  »  edgars

Re: Portāla gay.lv administrācija vērsusies policijāTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>