Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

Policijā atsakās sodīt par hakera uzbrukumu

Kategorija: Datu drošība + Incidenti + VP ENAP Kibernoziegumu nodaļa

Igors raidījumam Tautas balss par notikušo stāstījis: „Es pamanīju, ka cilvēks mēģina nomainīt administrācijas paroles, tad, kad viņam tas neizdevās, viņš mēģināja meklēt citiem lietotājiem paroles pa lapu. Atkal tas neizdevās, tad viņš mēģināja pa failiem, pa mapītēm staigāt un atrast kaut kādas ievainojamas vietas, bet viņam tas neizdevās.” Kopumā Igors stundas laikā konstatējis, ka serveris uzrādījis 516 hakera pretlikumīgas darbības, lai uzlauztu portālu www.loriflame.lv.

Policisti esot viņam paskaidrojuši, ka mēģinājums ielauzties interneta mājas lapā neesot noziegums, tāpēc vienīgais veids, kā saukt hakeri pie atbildības esot ļaut tam patiešām ielauzties lapā, tas ir, pieļaut reālu nozieguma izdarīšanu.

Pēc pašreizējās likumdošanas ielaušanās mēģinājums tiešām nevar tikt sodīts ne krimināli, ne administratīvi. Ja arī ielaušanās būtu bijusi veiksmīga, cietušajam ir jābūt nodarītiem būtiskiem zaudējumiem, lai KL pantu varētu piemērot.

Igors par iespējamo ļaundari un nelikumību veikšanu uzskatot kādu hakeri, kurš IT forumos sevi dēvējot par „Tava māte”. Tautas balss, sazinoties ar šo cilvēku, guva apstiprinājumu, ka hakeris patiešām Igora veidotajā mājas lapā rosījies, taču sevi uzskatot par tādu kā interneta drošības sanitāru, nevis kibernoziedznieku, kurš ļaunprātīgi uzlauž portālus.

Rakstā minētais sīkurķis ar iesauku “Tava māte” varētu būt Edgars no lit.lv, kurš pazīstams ar savu agresīvo uzvedību – https://twitter.com/F3llony.

Avoti:
TVNET: http://www.tvnet.lv/zinas/kriminalzinas/355993

Tagged:

2010-11-30  »  edgars

Re: Policijā atsakās sodīt par hakera uzbrukumuTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>