Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

Sūdzas par ASV vēstniecības veikto datu apstrādi

Kategorija: DP + DVI + Juridiskie aspekti + Personas dati

Kā informēja Zvērināta advokāta Saulveža Vārpiņa birojā, izmeklējot kādu kukuļošanas lietu, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) 2006.gada sākumā vērsies ASV vēstniecībā, darot tai zināmu, ka izmeklētājiem lieti noderētu aptuveni 20 dienu seni ieraksti, kas iegūti no vēstniecības teritorijā izvietotajām videokamerām Reimersa ielas pusē.

Pēc tam, 2008.gada sākumā, viens no apsūdzētajiem vērsies ar sūdzību DVI. Viņš norādījis, ka, izskatot konkrēto kukuļošanas krimināllietu, tiesa kā pierādījumus izmantojusi personas datus, kas iegūti, izmantojot DVI nereģistrētas datu apstrādes sistēmas. Sūdzības iesniedzējs lūdzis inspekciju sākt par minēto faktu administratīvo lietvedību.

Atbildes vēstulē sūdzības iesniedzējam DVI 2008.gada pavasarī norādījusi, ka videonovērošana ASV vēstniecības teritorijā, neraugoties objekta faktisko adresi Latvijā, ir jāveic saskaņā ar ASV nacionālajiem likumiem, jo uz diplomātiskajām pārstāvniecībām ir attiecināms eksteritorialitātes princips. Līdz ar to DVI neesot kompetenta vērtēt ASV vēstniecības Latvijā veiktās videonovērošanas atbilstību Fizisko personu datu aizsardzības likumam.

Avoti:
TVNET: http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/356697-sudzas_par_asv_vestniecibas_veikto_datu_apstradi

2010-12-05  »  edgars

Re: Sūdzas par ASV vēstniecības veikto datu apstrādiTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>