Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

Sākumskolu aprīko ar biometrisko sistēmu

Kategorija: DVI + Personas dati

Šodien skolas vadība, vecāki, skolēni un informācijas tehnoloģiju uzņēmums “DPA” prezentēja biometrijas risinājuma drošības sistēmu, kas ir pirmā skolā Latvijā un arī Baltijas reģionā, kur ierīkota šāda drošības sistēma. Pilotprojekta pirmajā kārtā skolēni, skolotāji un visi skolas darbinieki varēs iekļūt skolā, izmantojot pirksta nospiedumu, kas, pārveidots digitālā veidnē, būs nolasāms uz speciālas iekārtas un ļaus atpazīt, kurš cilvēks ir reģistrēts sistēmā un kurš nē. Ja cilvēks nebūs reģistrēts sistēmā, viņš skolā iekļūt nevarēs. Pilotprojekta otrajā posmā sistēmā tiks iekļauti arī to skolēnu vecāki, kuri to vēlēsies.

Viņš norādīja, ka šī sistēma nesatur personas sensitīvos datus un šie dati nav izmantojami nekur citur kā tikai un vienīgi šīs skolas sistēma. Pēc skolas beigšanas dati no sistēmas tiek izdzēsti.

Lai gan tie nav sensitīvi personas dati, tie ir un paliek personas dati. Frāze par to, ka šie dati “nav izmantojami nekur citur” ir apbrīnas vērta.

Biometrijas tehnoloģijas, kuras ir pasaulē attīstījušās un sasniegušas briedumu valsts drošības un aizsardzības jomās, patlaban nodrošina augstu precizitāti un veiktspēju, kas ļauj tās izmantot teju jebkuras organizācijas vajadzībām neatkarīgi no lietotāju daudzuma.

Var jau spēlēties kamēr interesanti, bet atliek vien cerēt, ka šādus “biometrijas drošības risinājumus” nesāks izmantot vietās, kur patiešām nepieciešams nodrošināt augstu drošības līmeni.

P.S. Kā Jūs domājat, kā tiek nodrošināts tas, lai ļaundaris neiesoļotu skolā līdz ar kādu no autorizētajiem skolēniem?

Avoti:
Tvnet.lv: http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/356917
Diena.lv: http://diena.lv/lat/multimediji/dienatv/dzive/video-bez-pirkstu-nospieduma-nolasisanas-skola-netikt
Ir.lv: http://www.ir.lv/2010/12/6/sakumskolu-riga-apriko-ar-biometrisko-sistemu

2010-12-06  »  edgars

Re: Sākumskolu aprīko ar biometrisko sistēmuTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>