Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

Latvija atrodas kaitīgas programmatūras perēkļu Top10

Kategorija: cert.lv + Ļaunatūra + Surogātpasts

Latvija šā gada trešajā ceturksnī ieņēma devīto vietu starp pasaules valstīm, kur atrodami kaitīgas programmatūras perēkļi, liecina datu drošības kompānijas «Kaspersky Lab» pārskats.

Biznesa portāls «Nozare.lv» kontaktējās ar Latvijas kompāniju «AltNet», kura parādās kaitīgas programmatūras apkarotāju «The Malware URL Team» sarakstos ar vairāk nekā 120 it kā kaitīgu resursu adresēm.

Kompānijas datu sistēmu administrators Raitis Nugumanovs teica, ka uzņēmums, saņemot informāciju par kaitīgas programmatūras turēšanu pie kāda no saviem klientiem, vienmēr cenšas panākt tās likvidēšanu, pat pārtraucot attiecības ar klientu, ja uz brīdinājumiem un aizrādījumiem nereaģē. Arī sarakstā minētās adreses tiekot pārbaudītas.

Jācer, ka pēc IT drošības likuma stāšanās spēkā NDDIRV varēs veiksmīgāk cīnīties ar apzinātiem kaitīgu programmu izvietotājiem.

Avoti:
Nozare.lv: http://www.apollo.lv/portal/news/articles/224388
Kaspersky Labs: http://www.securelist.com/en/analysis/204792153/IT_Threat_Evolution_for_Q3_2010

2010-12-22  »  edgars

Re: Latvija atrodas kaitīgas programmatūras perēkļu Top10Tags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>