Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

Izmaiņas elektronisko dokumentu aprites MK noteikumos

Kategorija: ePārvalde + Juridiskie aspekti

5. Izteikt 10.punktu šādā redakcijā:
“10. Elektronisko dokumentu izstrādā un noformē vienā no šādiem formātiem:
10.1. vienkārša teksta formātā;
10.2. atvērtā dokumentu formātā (ODF) biroja lietotnēm;
10.3. atvērtā biroja XML (Office Open XML) datņu formātā;
10.4. portatīvā dokumenta (PDF) formātā vai portatīvā dokumenta formātā ilglaicīgai glabāšanai (PDF/A);
10.5. digitāli saspiesta un kodēta attēla (JPEG, TIFF un PNG) formātā.”

“10.1 Elektroniskā dokumenta nosūtīšanai vai saglabāšanai elektronisko datu nesējos var izmantot EDOC formāta pakotni.”

9. Izteikt 14.punktu šādā redakcijā:
“14. Elektronisko dokumentu apriti nodrošina, izmantojot šādus elektronisko datu nesējus un informācijas apmaiņas veidus:
14.1. elektronisko pastu;
14.2. iestāžu pārziņā esošās speciālās tiešsaistes formas;
14.3. kompaktdiskus;
14.4. kopnes USB saskarnes atmiņas ierīces;
14.5. Publiskās pārvaldes dokumentu pārvaldības sistēmu integrācijas vidi. Kārtību, kādā notiek elektronisko dokumentu aprite Publiskās pārvaldes dokumentu pārvaldības sistēmu integrācijas vidē, nosaka Ministru kabineta instrukcija.”

2. Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijai trīs mēnešu laikā pēc noteikumu projekta spēkā stāšanās, izstrādāt un publicēt tīmekļa vietnē metodisko materiālu, kā elektroniskajiem dokumentiem tehniski izpildāmas noteikumu projektā un normatīvajos aktos par dokumentu noformēšanu un izstrādāšanu noteiktās prasības.

Laba lieta, ka elektronisko dokumentu formāti papildināti ar ODF un OOXML standartiem, bet jocīgi, kāpēc noteikumos nav norādītas atsauces uz precīziem standartiem (kaut gan noteikumu projekta anotācijā ir godam saliktas atsauces uz visiem standartiem).

Floppy diskus ir aizstājuši kompaktdiski un USB atmiņas kartes. Un vēl triju mēnešu laikā varam sagaidīt pamācību, kā tehniski pareizi noformēt elektronisko dokumentu.

Avoti:
Ministru Kabinets: http://www.mk.gov.lv/lv/mk/tap/?pid=40184369
Latvijas Vēstnesis: http://www.vestnesis.lv/?menu=doc&id=223339

2010-12-28  »  edgars

 1. Elektronisko dokumentu aprites noteikumi | Pods.lv
  3 January 2011 @ 12:03

  […] blogā arī pamanīju kādu citu ierakstu par elektronisko dokumentu aprites noteikumiem. Nezinu kādā sakarā šī zemeņu kūkas cienītāja ir izpelnījusies šo godu rotāt bloga […]

 2. xlt
  3 January 2011 @ 15:56

  Starp citu – kompaktdiski noteikumos “stāv” jau no laika gala, USB – no 2007.gada. Par ODF doma jau bija pirms gadiem trim, bet, ja atmiņa neviļ, netika ielikts pie formātiem, jo ne visi “ofisi” to vēra normāli vaļā.

  Bet praksē noderīgāks varētu būt šis:

  “12. Dokumenta dienesta atzīmes, saskaņojuma uzrakstu, atzīmi par dokumenta saskaņojumu, kā arī dokumenta apstiprinājuma uzrakstu un atzīmi par dokumenta apstiprinājumu iestāde elektroniskajā dokumentā noformē atbilstoši normatīvajiem aktiem par dokumentu izstrādāšanu un noformēšanu vai kā atsevišķu datni, kuru paraksta kopā ar elektronisko dokumentu.

  13. Dokumenta reģistrācijas numuru dokumentā noformē vienā no šādiem veidiem:

  13.1. ietverot to parakstāmajā dokumentā;

  13.2. norādot to atsevišķā datnē, kuru paraksta kopā ar elektronisko dokumentu.”

  8. Papildināt II nodaļu ar 13.1, 13.2, 13.3 un 13.4 punktu šādā redakcijā:

  “13.1 Papīra formā sagatavota dokumenta elektronisko kopiju saglabā, izmantojot vienu no šo noteikumu 10.4. un 10.5.apakšpunktā minētajiem formātiem.

  13.2 Papīra formā sagatavota dokumenta elektroniskās kopijas pareizību apliecina atbilstoši normatīvajiem aktiem par dokumentu izstrādāšanu un noformēšanu, apliecinājuma uzrakstu noformējot vienā no šādiem veidiem:

  13.2 1. atsevišķā datnē, ko kopā ar papīra formā sagatavota dokumenta elektronisko kopiju paraksta kā vienu datni;

  13.2 2. uz papīra formā sagatavota dokumenta elektroniskās kopijas šo noteikumu 10.4.apakšpunktā minētajā formātā un to parakstot.

  13.3 Papīra formā sagatavota dokumenta elektronisko izrakstu vai norakstu noformē atbilstoši normatīvajiem aktiem par dokumentu izstrādāšanu un noformēšanu.

  13.4 Dokumentu izstrādāšanas un noformēšanas jomu regulējošajos normatīvajos aktos noteikto prasību izpildi par dokumenta cauršūšanu vai caurauklošanu elektroniskajam dokumentam nodrošina, cauršujamos vai caurauklojamos dokumentus parakstot kopā kā vienu datni.”

 3. ZBH
  4 January 2011 @ 08:34

  “jocīgi, kāpēc noteikumos nav norādītas atsauces uz precīziem standartiem”

  varbuut taapee, ka ODF tekosajaa versijaa biij shaads taads vaidziigs liets, kas neir ISO standartizeetajaa nu jau “pavecajaa” versijaa. taa ka nafig iespringt, ja skaidrs, ka praksee taapat kusteesies baigais zveerudaarzs bez ISO ODF un ISO OOXML.

 4. ZBH
  4 January 2011 @ 09:11

  oi, ROFL, izraadaas, ka ISO OOXML normaali neir implementeets pat M$O2010, zo gaidaam Office 2013 :)
  http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc179190.aspx
  “Office 2010 provides read support for ECMA-376, read/write support for ISO/IEC 29500 Transitional, and read support for ISO/IEC 29500 Strict.”

 5. Anonymous
  4 January 2011 @ 17:45

  Kaut kur pa ausu galam dzirdēju, ka likums neļaujot MK noteikumos likt atsauces uz standartiem, tāpēc esot tikai anotācijā.

 6. epakalpojumi
  6 February 2011 @ 19:20

  Te pamaciba, ko ar so visu iesakt: http://bit.ly/e-iesniegumi

Re: Izmaiņas elektronisko dokumentu aprites MK noteikumosTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>