Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

LVRTC kļūmjpārleces trūkuma dēļ Latvijas Radio 4 minūtes klusē

Kategorija: Kritiskā Infrastruktūra + LVRTC

Otrdien plkst.14.50 uz aptuveni četrām minūtēm tika pārtraukta Latvijas Radio translācija, apstiprināja radio ģenerāldirektors Dzintris Kolāts.

Kā skaidro Kolāts, patlaban radio translācija ir atjaunota, bet tehniskie speciālisti noskaidro tās pārtraukuma iemeslus. “Iespējams, iemesls varētu būt pārrāvums optiskajā kabelī starp radio namu un Zaķusalas torni, par ko atbildīgs ir Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs (LVRTC), jo, konstatējot faktu, signāls tika pārslēgts uz rezerves līniju, un radio atsāka raidīt,” vēsta Kolāts, piebilstot, ka signāla pārslēgšanai vajadzēja notikt pusminūtes laikā un minētais laiks bijis pārāk ilgs.

Radio saturs tiek straumēts no radio nama uz LVRTC Zaķusalas torni pa trijām optiskajām šķiedrām. LVRTC pusē uzkārās optiskais dekoderis un automātiskā kļūmjpārlece uz rezerves dekoderiem nenotika, līdz cilvēks neveica manuālu pārslēgšanu. Mācība tāda, ka darbnepārtrauces plāni ir regulāri jāpārbauda. Interesants tests kritiskajai informācijas infrastruktūrai.

Avoti:
Latvijas Radio: http://www.latvijasradio.lv/zinas/34017.htm
LETA: http://www.delfi.lv/news/national/politics/article.php?id=35974563

2010-12-28  »  edgars

 1. e
  28 December 2010 @ 22:22

  Valodizkropļotne komentārā ir nepilnīga! Palikuši vēl tādi šausmīgi svešvārdi kā “dekoderis”, “infrastruktūra”, “manuāls”, būtībā arī “informācija”.

 2. t
  28 December 2010 @ 22:30

  e: optiskais, automātiskā, rezerves, regulāri.

 3. t
  28 December 2010 @ 22:34

  ak, nepamanīju. tests arī

Re: LVRTC kļūmjpārleces trūkuma dēļ Latvijas Radio 4 minūtes klusēTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>