Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

Poikāns žurnālā “Ir” par aizturēšanu un šifrēto garantijas konteineru

Kategorija: Incidenti + Kibernoziegumi + VP ENAP Kibernoziegumu nodaļa

11. maijs bija parasta darba diena, pēc sešiem vakarā viņš vēl sēdēja savā darba vietā LU Matemātikas un informātikas institūtā. “Atveras durvis, un ienāk divi kadri. Nesaka ne vārda un lavās uz manu pusi,” atceroties aizturēšanu, Poikānam tagad nāk smiekli. “Jau taisījos uzvilkt kurpes, lai pieņemtu ciemiņus, bet viņi uzreiz – žvīks – virsū, laikam domāja, ka es ko slēpšu.” Lai arī policijas atnākšanai teorētiski bijis gatavs, pirmā saskarsme tik un tā uzdzinusi stresu. “Bet tas ātri pārgāja.” Kad atnācis policijas datorspeciālists, Poikāns piedāvājis palīdzēt ar paskaidrojumiem, bet viņš uzskatījis, ka pats ir pietiekami gudrs. Poikānam nav ko pārmest policijai. “Vien varēja redzēt veco stāstu par labo un slikto policistu. Protams, visiem bija profesionāls prieks – ā, nu noķēra Neo.”

Rudenī Poikāns bija izziņojis, ka drīz darīs pieejamu kādu dokumentu, kurā atkal būs daudz ko pētīt. Kad jautāju, kāpēc tas nav noticis, viņš atbild: “Es kļūdījos, prognozējot sistēmas uzvedību. Tas tikai rāda, ka nav jēgas tik daudz prognozēt uz priekšu. Kad pienāks laiks un notiks notikums X, tas ies vaļā.” Neo, kā vienmēr, izmet intrigu un vairāk neatklāj ne vārda.

Avoti:
Ir.lv: http://www.ir.lv/2010/12/29/es-pakustinaju-lapsenu-puzni [pielikums]

2011-01-02  »  edgars

  1. Elektronisko dokumentu aprites noteikumi | Pods.lv
    3 January 2011 @ 12:02

    […] Uzgāju interviju ar Poikānu žurnālā IR. […]

Re: Poikāns žurnālā “Ir” par aizturēšanu un šifrēto garantijas konteineruTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>