Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

LVRTC Latvijā ieviesīs virtuālo e-parakstu

Kategorija: eID + eparaksts + ePārvalde + Juridiskie aspekti + LVRTC

Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs (LVRTC) Latvijā ieviesīs virtuālo e-parakstu – Latvijā izstrādātu unikālu sertifikācijas pakalpojumu, kas pašlaik ir vienīgais virtuālais e-paraksts Eiropā, informē centrs.

Virtuālais e-paraksts būs pieejams ikvienam interneta lietotājam, lai nodrošinātu ērtu un tiesiski saistošu komunikāciju ar Latvijas valsts institūcijām, bankām, telekomunikāciju pakalpojumu sniedzējiem un citām iestādēm.

Plašākas ziņas par virtuālo e-parakstu amatpersonas sniegs preses konferencē 1.februārī plkst. 11:00 viesnīcā “Radisson Blu Hotel Latvia”. Preses konferences noslēgumā ikviens varēs pieteikties un iegūt virtuālo e-parakstu. Lai to izdarītu, līdzi jāņem pase un bankas kodu karte vai kodu kalkulators (SEB, Swedbank, Citadele).

Spekulācija tāda, ka privātās atslēgas glabāsies LVRTC un autorizējoties ar banku kodu kartēm/kalkulatoriem varēs LVRTC nosūtīt parakstāmos datus un atpakaļ saņemt parakstītus. Gribēšu gan redzēt, kā tas saderēs ar ES direktīvu un EDL, kurš nosaka:

drošs elektroniskais paraksts — elektroniskais paraksts, kas atbilst visām šādām prasībām:
c) tas ir radīts ar drošiem elektroniskā paraksta radīšanas līdzekļiem, kurus var kontrolēt tikai parakstītājs

Varbūt ir iemesls, kāpēc nekur citur Eiropā tas nav ticis īstenots.

Avoti:
Delfi.lv: http://tehnika.delfi.lv/dazadi/latvija-ka-pirma-eiropa-ieviesis-virtualo-e-parakstu.d?id=36498455

2011-01-27  »  edgars

 1. aivars
  27 January 2011 @ 18:52

  Ja tas atbilst taisnībai, tad vai nu LVRTC ir ļoti drosmīgi vai arī ļoti … :)

 2. kkas
  27 January 2011 @ 19:58

  trešo reizi viesīs e-parakstu ar kārtējām miljonu investīcijām no nodokļu maksātāju kabatām…neslikti…

 3. xlt
  27 January 2011 @ 23:06

  Un kurš teicis, ka tam jābūt drošam e-parakstam? Ne likums, ne direktīva neliedz lietot “parastos”/”ne-drošos” e-parakstus. Un, ja puses par to ir vienojušās – ar šādu parakstu parakstīts dokuments arī ir e-dokuments ar juridisku spēku – “Elektronisko dokumentu uzskata par pašrocīgi parakstītu arī tajos gadījumos, kad tam ir elektroniskais paraksts un puses par elektroniskā dokumenta parakstīšanu ar elektronisko parakstu ir vienojušās rakstveidā.” (EDL 3. panta otrā daļa).

 4. aivars to xlt
  28 January 2011 @ 10:18

  Tādus virtuālos e-parakstus arī es varu pārdot :) Nav pat jāpārdod, nokačā PGP vai ar openssl uzģenerē pats :)

 5. xlt
  28 January 2011 @ 11:01

  avar,
  bet nu dari tā! saldējumu arī ikviens var tirgot. tāpat – cept augšā visāda veida e-paraksta risinājumus. arī uz droša e-paraksta nodrošināšanu LVRTC nav nekāds monopols – ja vēlies, vari sastādīt viņiem konkurenci. ;)
  un PGP arī var un tiek izmantots e-parakstīšanai, lai būtu e-dokumenti ar juridisku spēku. Atliek tik pusēm vienoties un aiziet jūriņā.
  Tas ko piedāvā LVRT ar “virtuālo” parakstu vairāk ir seviss dokumentu parakstīšanai, apmaiņai, glabāšanai utt. kopumā. Viņi pat nav pirmie ar šādu ideju.

Re: LVRTC Latvijā ieviesīs virtuālo e-parakstuTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>