Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

Valsts ieņēmumu dienesta EDS Neo lieta pēc gada

Kategorija: Datu drošība + DVI + Incidenti + Juridiskie aspekti + Kibernoziegumi + Personas dati + VP ENAP Kibernoziegumu nodaļa

VID atzīst, ka nodokļu maksātāju iesniegumi, kuros būtu pamatots zaudējumu atlīdzināšanas pieprasījums, ko radījusi datu noplūde – nav saņemti ne Finanšu ministrijā, ne pašā VID.
Poikānu apsūdz pēc Krimināllikuma 145. panta un 244. panta, kas paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem.

Ļoti interesanti būs redzēt, kas tiks piemeklēts zem būtiskā kaitējuma un smagajām sekām.

Pagājušajā gadā drošības auditi veikti 19 VID informācijas sistēmām, bet atsevišķām sistēmām veikti arī veiktspējas auditi. Kopējā samaksātā summa 2010.gadā par drošības un veiktspējas auditiem – Ls 223 008,98.

Kad beidzot iestādes vadība sapratīs, ka tehniskai sistēmai nepietiek ar papīru auditu un ir nepieciešams veikt arī tehniskus ielaušanās testus?

Pret iepriekšējo VID EDS datu bāzes auditoru “KPMG Baltic”, kam kopumā samaksāti 46 000 latu, VID neesot varējis vērsties par neatklātajām kļūdām sistēmā, jo to neļāva līgums.

Bet ar “Exigen Services Latvia”, kas par pusotru miljonu latu izstrādāja nelaimīgo datu bāzi, gada garumā notiekot sarakste. VID pārstāve Agnese Grīnberga norāda, ka “daļēji Exigen daļai mūsu pretenziju ir piekritis“, tomēr pagaidām neatklāj summu, kādu kompensāciju vēlētos saņemt no EDS sistēmas izstrādātāja un uzturētāja. Grīnberga uzsver, ka VID neizslēdz iespēju vērsties tiesā, ja pretējās puses viedoklis liksies nepieņemams.

Lai izvairītos no līdzīgām problēmām nākotnē, ar visiem programmu izstrādātājiem un datu bāžu uzturētājiem VID tiekot slēgti daudz skarbāki līgumi, kuros paredzēta soda nauda 10 000 latu, ja tiek konstatēti pārkāpumi attiecībā uz informācijas sistēmu drošību.

Interesanti, kādi “pārkāpumi attiecībā uz IS drošību” tur tiek atrunāti. Bet vispār jau 10 000 par miljonu sistēmu, kurā tiek uzglabāti personas dati nav nopietna summa. Kopumā apsveicami.

Avoti:
LTV: http://www.ltvzinas.lv/?n=video&id=3582
TVNET: http://www.tvnet.lv/zinas/kriminalzinas/365864-neo_lietu_kriminalvajasanai_nosutisot_divu_menesu_laika

2011-02-13  »  edgars

Re: Valsts ieņēmumu dienesta EDS Neo lieta pēc gadaTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>