Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

Uztraucas par tautas skaitīšanā sniedzamo datu drošību

Kategorija: Datu drošība + DVI + Juridiskie aspekti + Personas dati

„Lai aizpildītu internetā anketu, man tiks prasīti interneta bankas piekļuves dati, manas ģimenes dati un ziņas par manu mājsaimniecību un tas mani patiešām arī uztrauc, jo es neesmu pārliecināta par to, ka datu drošība internetā ir pie mums tik augstā līmenī, lai uz to tā paļautos un lai šādu anketu aizpildītu,” atzina Aija. Aijai neesot īsti skaidrs, vai uzticēt tik personīgus datus var privātai firmai un vai datu aizsardzība tiks nodrošināta 100%, arī pēc tam, kad tautas skaitīšana tiks pabeigta.

CSP esot noslēgusi vienošanos ar piecām Latvijas bankām par viņu klientu autorizācijas izmantošanu, taču šī informācija paliks privāta kā līdz šim un CSP to neuzzinās. Bet kāda šajā visā procesā ir privātfirmas “Gfk” atbildība, un vai tiešām visu mūsu dati būs pieejami kādai trešajai personai? “Viņi koordinē, viņi ir atbildīgi par skaitītāju darbu, par viņu darbu kontroli, tā ir viņu atbildība, bet visa datubāze ir statistikai. Pie datubāzes neviens izņemot statistiku nepiekļūst.

Datu valsts inspekcijas direktore Signe Plūmiņa „Tautas balsij” pauda viedokli, ka bažām neesot pamata, ja tiks ievērotas visas procedūras par informācijas konfidencialitāti. „Protams, ka ir un eksistē, un nevar noliegt to cilvēcisko faktoru. Ja tās procedūras reāli tiek ievērotas, tad visam ir jābūt tīri. Uztraukties, ka dati varētu noplūst – it kā nevajadzētu, viņi neveic šo te tautas skaitīšanu pirmo reizi,” uzsvēra Plūmiņa.

Avoti:
LNT “Tautas balss”: http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/367458-izskan_bazas_par_tautas_skaitisana_sniedzamo_datu_drosibu

2011-02-25  »  edgars

Re: Uztraucas par tautas skaitīšanā sniedzamo datu drošībuTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>