Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

Bezautentifikācijas tautas skaitīšana netiks atjaunota; CSP izveidojusi bezjēdzīgu darba grupu

Kategorija: Datu drošība + DVI + ePārvalde + Incidenti

Lai gan sākotnēji CSP cerēja, ka izdosies izveidot kādu papildu drošības rīku, lai cilvēki tautas skaitīšanas anketas internetā varētu izpildīt, autentificējoties ar personas kodu un pases numuru, patlaban pēc dažādu iespējamo variantu izskatīšanas secināts, ka kontrolēt datu drošību šādā veidā nebūs iespējams.

Tālers atzina, ka pie autentifikācijas ar personas kodu un pases numuru CSP nevar pārliecināts, kura persona sēž pie datora monitora. Viņš atkārtoti uzsvēra, ka tā ir valstiska datu drošības problēma, jo publiskajā vidē samērā brīvi ir pieejami personu dati. “Šo valstisko problēmu ar tautas skaitīšanas problēmu nespējam atrisināt,” ar nožēlu sacīja Tālers.

Norberts Tālers vēl aizvien nespēj atzīt, ka problēma ir pliku identifikatoru izmantošanā bez autentifikācijas. Personas identificēšanai paredzētie identifikatori nav noslēpums un tiem tādiem arī nav jābūt.

Pēc CSP vadītājas Aijas Žīgures iniciatīvas trešdien izveidota speciāla darba grupa, kura izvērtēs, vai ir bijusi nesankcionēta datu izmainīšana tautas skaitīšanas anketās. Tās uzdevums būs informēt par šādiem gadījumiem Tautas skaitīšanas komisijas vadītāju – ekonomikas ministru Arti Kamparu (V).

Šeit komentētājs “hvz” pareizi norāda, ka:

Smieklīga ir pašreizējā reakcija no CSP puses un paziņojumi, ka tiks vērtēts iespējamā neatļautā piekļuve. Kā var vērtēt vai piekļuve ir bijusi atļauta vai neatļauta, ja sistēmā darbojas neautentificēti lietotāji? Nav pilnīgi neviena parametra, pēc kura atsijāt pareizos un nepareizos.

Tajā pašā laikā DVI un CSP draud ar kriminālatbildību par neatļautu personas datu apstrādi, kaut gan Krimināllikums kriminalizē neatļautas darbības ar personas datiem tikai gadījumā, ja radīts būtisks kaitējums. Turklāt, Fizisko personu datu aizsardzības likums atļauj datu apstrādi personiskām vajadzībām:

(3) Šis likums neattiecas uz personas datu apstrādi, ko fiziskās personas veic personiskām vai mājas un ģimenes vajadzībām, turklāt personas dati netiek izpaus­ti trešajām personām.

Avoti:
Delfi: http://www.delfi.lv/news/national/politics/speciala-darba-grupa-vertes-nesankcionetu-datu-labosanu-tautas-skaitisanas-anketas.d?id=37159599
TVNET: http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/368380-autentifikacija_ar_personas_kodu_un_pases_datiem_netiks_atjaunota
Latvijas Radio: http://www.latvijasradio.lv/zinas/35861.htm

2011-03-03  »  edgars

Re: Bezautentifikācijas tautas skaitīšana netiks atjaunota; CSP izveidojusi bezjēdzīgu darba grupuTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>