Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

Saistībā ar pases numura “autentifikāciju” uzsāks disciplinārlietu pret atbildīgajām CSP amatpersonām

Kategorija: Datu drošība + ePārvalde

Dienesta pārbaudes komisija secinājusi, ka CSP atbildīgās amatpersonas, kuru pienākumos bija izvērtēt datu drošības līmeni elektroniskajā tautas skaitīšanas sistēmā, nav rīkojušās pietiekami, lai novērstu vai mazinātu drošības risku, kas saistīts ar svešas identitātes lietošanu, tādejādi radot apdraudējumu tautas skaitīšanā iegūto datu pareizībai un ticamībai, kā arī personas datu aizsardzībai. Komisija ierosina uzsākt disciplinārlietu pret divām CSP amatpersonām – priekšnieka vietnieku atbildīgo par sadarbību ar ārpakalpojumu sniedzējiem sistēmas izstrādē un ieviešanā Norbertu Tāleru un Informācijas sistēmas drošības pārvaldnieku Kristapu Miļevski.

Norberts Tālers mums jau ir pazīstams, savukārt, Kristaps Miļevskis vēl 2008. gadā strādājis DVI:

Amatu konkursu rezultāti
Datu valsts inspekcija paziņo, ka konkursa kārtībā Uzraudzības juriskonsulta amatā iecelts KRISTAPS MIĻEVSKIS.

Komisija ziņojumā norāda, ka tautas skaitīšanas elektroniskās sistēmas plānošana un izstrāde sākta jau 2008.gadā, savukārt šī gada sākumā sistēmai ir bijis drošības audits. Tā ietvaros veikti “ielaušanās testi”, pēc kuriem apdraudējums, ka, autorizējoties tautas skaitīšanas anketā ar personas kodu un pases datiem, var tikt izmantota sveša identitāte, atzīts par augstu risku.

Interesants pavērsiens, jo iepriekš drošības auditors “IT Centrs” valdes priekšsēdētājs Agris Krusts apgalvoja, ka “audita veikšana un konsultāciju sniegšana notikusi nezinot par tautas skaitīšanas programmu un to, ka lai autorizētos tajā, tiks izmantoti pases dati un personas kods.”

Avoti:

Delfi.lv: http://www.delfi.lv/news/national/politics/par-datu-drosibas-caurumu-saks-disciplinarlietu-pret-divam-csp-amatpersonam.d?id=37285376

2011-03-10  »  edgars

 1. Agris
  10 March 2011 @ 13:56

  Atkal autors atsaucas uz kāda reportiera pārstāstījumu, nenoskaidrojot visu līdz galam. Pagājušā gada beigās notikušā adita gaitā netika skatīta tautas skaitīšanas sistēma, jo tā tad nedarbojās. Diemžēl TVNet reportieri nespēj pareizi uzrakstīt rakstu dzenoties pēc skaļiem izteikumiem.

  Savukārt sīkāk komentēt konkrētu auditu detaļas kādam citam izņemot klientu nav pieļaujams, jo to saturs ir konfidenciāls

 2. heh
  10 March 2011 @ 14:17

  Te rakstits, ka audits veikts sogad. Kurs tad to auditu veica?

Re: Saistībā ar pases numura “autentifikāciju” uzsāks disciplinārlietu pret atbildīgajām CSP amatpersonāmTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>