Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

Pēc DVI direktores Signes Plūmiņas konta kompromitēšanas CSDD atslēdz e-pasta maiņas funkciju

Kategorija: Datu drošība + Incidenti

Pēc DVI direktores Signes Plūmiņas kļūšanas par identitātes zādzības upuri dažās galvās ūdens ir sakustējies.

DVI portālam «Apollo» apstiprināja, ka Plūmiņa personīgi nav internetā ievietojusi šos ekrānattēlus no CSDD elektronisko pakalpojumu vietnes profila, līdz ar to, iespējams, to izdarījusi kāda cita persona. DVI informēja, ka šobrīd notiek šīs informācijas pārbaude, tāpēc datu zādzības faktu inspekcijā nevarēja apstiprināt. Tāpat DVI informēja, ka Plūmiņa jau bija reģistrējusies e-pakalpojumu sistēmā.

Tas, ka Plūmiņa jau bija reģistrējusies e-pakalpojumu sistēmā, liek domāt, ka paroles apiešanai tika izmantota e-pasta maiņas funkcionalitāte, pēc tam izmantojot paroles atiestatīšanas funkcionalitāti.

Nesniedzot nekādus komentārus, CSDD no e-pakalpojumu sistēmas ir izņēmuši e-pasta maiņas iespēju. Palūkosimies uz notikumu laika līniju:

2011.03.04. – LETA informē, ka ar svešiem datiem var reģistrēties CSDD e-pakalpojumiem, bet personas, kas jau reģistrējušas, ir drošībā.
2011.03.14. – defense.lv informē, ka pastāv iespēja apiet jau reģistrēto lietotāju izvēlēto paroles aizsardzību.
2011.03.18. – blackhalt.blogspot.com blogā tiek publicēti Signes Plūmiņas kompromitētā konta ekrānšāviņi.
2011.03.22. 15:00 – defense.lv informē par Signes Plūmiņas kļūšanu par identitātes zādzības upuri.
2011.03.22. 17:00 – defense.lv domēna vārdu reģistrējusī persona saņem telefona zvanu no DVI ar draudiem par juridiskām sankcijām, ja informācija par faktu netiks izņemta.
2011.03.22. 17:35 – apollo.lv pirmajā lappusē publicē rakstu ar DVI komentāru.
2011.03.23. 09:00 – e.csdd.lv atslēdz e-pasta maiņas iespēju.

Rezultāts – CSDD sistēmā vēljoprojām iespējams reģistrēties, izmantojot vadītāja apliecības vai pases numuru, kas pakļauj identitātes zādzības riskam visus, kas vēl nav reģistrējušies CSDD e-pakalpojumu sistēmā.

Avoti:
Apollo.lv: http://www.apollo.lv/portal/news/articles/233114/

 

2011-03-24  »  edgars

  1. aiva
    24 March 2011 @ 22:06

    Nu fantastiska valsts! Nevaru vien sagaidīt e-vēlešanas :D

  2. Gints
    25 March 2011 @ 00:17

    Njā, ja godīgi, es arī biju pārliecināts, ka pēc tam, kad esmu piereģistrējies, neviens vairs mani izčakarēt nevar. Yeahhh, kārtējo reizi nākas secināt, ka visi šie solījumi ir liekami mazā mājiņā uz nagliņas…

Re: Pēc DVI direktores Signes Plūmiņas konta kompromitēšanas CSDD atslēdz e-pasta maiņas funkcijuTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>