Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

Kavēsies eID karšu ieviešana

Kategorija: eID + PMLP

Savulaik solītā elektronisko identifikācijas (eID) karšu ieviešana šā gada maijā ir ievilkusies, un tagad Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) to izdošanu sola gada otrajā pusē. Kavēšanās skaidrojama arī ar eID koncepcijas apstiprināšanu valdībā.

Lielākie izaicinājumi ir gaidāmi saistībā ar visas infrastruktūras ieviešanu, kas nozīmē gan tehnisko aprīkojumu, gan eID izsniegšanai nepieciešamo informācijas sistēmu sagatavošanu. Ir informācijas sistēmu koncepcija, un tiek izstrādāta programmatūras prasību specifikācija, kā arī saistīto iepirkumu dokumentācija.

Karšu ieviesēji ir izstrādājuši ar eID karšu realizāciju saistītos tiesību aktu projektus, kas atrodas dažādās saskaņošanas stadijās, tostarp iesniegti izskatīšanai Ministru kabinetā, tāpēc kavējas to īstenošana.

Plānots, ka uz eID būs turētāja melnbalta sejas fotogrāfija, jo dokumenta personalizācijai tiks izmantota lāzergravēšanas tehnoloģija, kas nodrošina augsta līmeņa aizsardzību pret viltošanu. Arī pārējā informācija uz personas apliecības būtiski neatšķirsies no tās, kas atrodas pases datu lapā – informācija par personu, dokumentu un izdevējiestādi, kā arī mašīnlasāmā zona kartes reversā.

Ja tikai tagad tiek izstrādāta programmatūras prasību specifikācija, tad eID mēs labākajā gadījumā redzēsim tikai nākošgad.

Avoti:
NRA: http://zinas.nra.lv/latvija/45392-kavejas-elektronisko-id-karsu-ieviesana.htm

2011-04-14  »  edgars

Re: Kavēsies eID karšu ieviešanaTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>