Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

Jaunās identifikācijas kartes iedzīvotājiem izmaksās ap 10 Ls

Kategorija: eID + PMLP

Kartes priekšpusē tiks izmantoti latviešu rakstu zīmju motīvi, piemēram, saules zīme, bet aizmugurē – stilizēts Vecrīgas panorāmas motīvs.

Maksa par par kartes izsniegšanu būs aptuveni 10 latu. PLMP norāda, ka tas esot mazāk nekā Igaunijā un Lietuvā.

Lielāko daļu no sākotnējām investīcijām, kas nepieciešamas identifikācijas karšu izsniegšanai izmantojamās infrastruktūras sagatavošanai, plānots segt ar Eiropas Savienības (ES) līdzfinansējumu. Papildu izmaksas radīs sertifikācijas pakalpojumu iegāde autentifikācijas un elektroniskā paraksta funkcionalitātes nodrošināšanai. Precīzas izmaksas varēs pateikt tikai tad, kad būs izvēlēts sertifikācijas pakalpojumu sniedzējs. Šīs minētās izmaksas plānots finansēt no valsts nodevu ieņēmumiem par karšu izsniegšanu – pašlaik šādā pašā veidā tiek finansēta arī pasu izsniegšana.

Zirgam jāsmejas. Varētu domāt, ka Latvijā ir vairāki Uzticami Sertifikācijas Pakalpojumu sniedzēji, starp kuriem izvēlēties.

Igaunijā valsts nodeva par eID ir 16 EUR (10 LVL) . Kā tas pēc PMLP rēķiniem sanāk mazāk?

Avoti:
TVNET: http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/374445-jaunas_identifikacijas_kartes_iedzivotajiem_izmaksas_ap_10_ls

2011-04-19  »  edgars

 1. hvz
  21 April 2011 @ 12:24

  Kāds būs kartes derīguma termiņš?

 2. edgars
  26 April 2011 @ 06:33

  No vecas eID koncepcijas:
  “Otrajā posmā eID tiek papildināta ar papildu funkciju – autentifikācijas rīku virtuālajā vidē un e-paraksta nesēju. Otrā posma ieviešanas termiņš saskaņots ar plānoto elektroniskās identitātes sertifikāta derīguma termiņu – 5 gadi. E-paraksta derīguma termiņš, drošības apsvērumu dēļ, ne vairāk kā trīs gadi. E-paraksta sertifikātu pēc tā derīguma termiņa beigām persona var atjaunot, autentificējoties USPS interneta vietnē bez maksas (maksa iekļauta valsts nodevā).”

 3. Rēķinam
  5 May 2011 @ 09:37

  16EUR*0,7028=Ls 11,24

  Tā kā sanāk gan lētāk …

 4. Instigater
  7 May 2011 @ 23:38

  Vispār jau ir gan vairāki e-parastu sertificētāji Latvijā – LVRC un Latvijas pasts. Identiskas sistēmas strādā vienlaicīgi, lai varētu nodrošināt dokumentu pārbaudi abās izdotajās versijās. Tagad būs vēl 3. sistēma. Jauka banānrepublika, kurā paša dotā vārda apstiprināšana par maksu ir vajadzīga 99% iedzīvotāju kā ratiem 5. ritenis.

Re: Jaunās identifikācijas kartes iedzīvotājiem izmaksās ap 10 LsTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>