Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

Plāno pārskatīt likumdošanu vieglākai hakeru sodīšanai

Kategorija: cert.lv + Datu drošība + Incidenti + Juridiskie aspekti + SM

Lai biežāk sodītu hakerus, kas izķēmo valsts un privātā sektora mājaslapas vai ļaunprātīgi traucē to informācijas tehnoloģiju (IT) sistēmu darbību, ir jāgroza likumi, mazinot prasības pierādīt noteiktu kaitējumu naudas izteiksmē.

“Patlaban situācija ir tāda, ka kaitējumu jāpierāda ar grāmatveža palīdzību, ka noticis būtisks kaitējums. Virtuālajā vidē tas ir ļoti grūti. Ja nokopē datus, bet nekas nav pazudis, kā novērtēt kaitējumu? Šajā jomā ir nepieciešami likumu uzlabojumi,” teica Kaškina.

Bet varbūt tas nozīmē, ka kaitējuma nav?

“Problēma ir pamanīta. Jāpārskata Administratīvo pārkāpumu kodekss un Krimināllikums. Tas ir rindas kārtībā,” sacīja Andžāns.

Abi drošības speciālisti atsaucās uz hakeru uzbrukumu LETA mājaslapai 27.aprīlī un uz virkni tā sauktajām “masveida izķēmošanām”, kas skārušas daudzu Latvijas mazo un vidējo uzņēmumu mājaslapas.

Abi speciālisti vēl nezināja teikt, kādā konkrētā veidā būtu jāmaina likumi. Andžāns intervijā sacīja, ka incidents ar LETA lapas izķēmošanu tikšot apspriests kārtējā nacionālās IT drošības padomes sēde, kas notika 10.maijā.

Sarunā ar “Nozare.lv” pēc padomes sēdes Andžāns teica, ka turpmāk tikšot ievākti arī Latvijas komercbanku asociācijas un Latvijas Informācijas un komunikāciju tehnoloģiju asociācijas (LIKTA) viedokļi. “Lieta ir iekustināta, bet nopietna problēma ir atrast kopēju situācijas izpratni starp IT nozares cilvēkiem un juristiem, kas bieži uzskata – ar likumiem viss ir kārtībā,” Andžāns sacīja.

Esmu diezgan pārliecināts, ka tas tā arī paliks. Un pareizi vien ir, jo policijas resursi ir jāizmanto lietderīgākos nolūkos. Tāpat arī šie grozījumi neuzlabos IS drošību un būs bezjēdzīgi pret ārējiem uzbrukumiem, kas veikti no ārvalstīm, un līdz ar to neiekļaujas Latvijas jurisdikcijā.

Avoti:
Diena.lv: http://www.diena.lv/lat/politics/hot/lai-biezak-soditu-hakerus-ir-jagroza-likumi
Delfi.lv: http://www.delfi.lv/news/national/politics/majaslapu-izpostitaju-notversana-laikietilpigs-un-sarezgits-process.d?id=38219563

2011-05-11  »  edgars

  1. hvz
    16 May 2011 @ 10:07

    Virtuālā vidē var rīkot piketu vai streikus? Uz ielas bars var nostāties priekšā birojam un bloķēt tā darbu. Kāpēc tā nevarētu darīt internetā?

Re: Plāno pārskatīt likumdošanu vieglākai hakeru sodīšanaiTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>