Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

CERT.LV izveido portālu IT lietotāju drošībai

Kategorija: cert.lv + Datu drošība

Izveidots jauns tematiskais portāls “esidross.lv”, kas veltīts informācijas tehnoloģiju (IT) un interneta lietotāju zināšanu pilnveidošanai par drošību. Portālu uzturēs Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija (CERT.LV), kas apkopojusi dažādu ekspertu padomus ar mērķi izglītot sabiedrību un interneta lietotājus.

“Līdz šim Latvijā nebija vienota resursa, kur ikviens lietotājs, nebūdams IT speciālists, varētu viegli saprotamā valodā iepazīties ar informāciju par to, kā pasargāt sevi un savus līdzcilvēkus no krāpniekiem elektroniskajā vidē. Mēs gribējām radīt vietni, kur to varēs izdarīt,” saka Baiba Kaškina. Viņa gan piebilst, ka pārliecināt lietotājus noteikti nebūs viegli, jo vairums no tiem vēl joprojām attiecas pret sava datora un datu drošību visai vieglprātīgi: “Cilvēki šausminās, kad medijos lasa ziņas par kārtējo zagšanas vai krāpnieku mēģinājumu piesavināties līdzekļus no sveša konta, bet paši turpina rakstīt savus PIN kodus uz bankas kartēm.”

Vienisprātis ar B.Kaškinu ir arī CERT.LV attīstības projektu vadītājs Egils Stūrmanis, kurš norāda, ka daudzi vēl joprojām nesaprotot – maciņš jau sen kā vairs neatrodas kabatā, bet gan banku elektroniskajos kontos. Un pie visiem banku pūliņiem aizsargāt savus klientus no tiem daudzajiem krāpnieku paņēmieniem, kurus kriminālā pasaule mēģina izdomāt ik dienu, vissvarīgākais ir pašu IT lietotāju zināšanas par datu drošību. “Fakti rāda, ka aptuveni 90% no gadījumiem, kad internetā izkrāpta nauda, pie vainas ir pašu lietotāju nezināšana vai neuzmanība datu uzglabāšanā. Tātad, problēma ir nevis banku sistēmās, bet gan lietotāju zināšanās par datu drošību,” saka Egils Stūrmanis.

Avoti:
Delfi.lv: http://tehnika.delfi.lv/dazadi/article.php?id=38544591

2011-05-16  »  edgars

  1. hvz
    16 May 2011 @ 16:29

    Drošāk ir uzrakstīt PIN kodu uz kartes. Nepareizu. Ar vienu ciparu padzisušu. Tad pazaudētu karti nobloķēs pats “labticīgais atradējs” un laupīšanas gadījumā varēs teikt, ka kodu pats nemaz nezini, tas ir pierakstīts uz kartes.

Re: CERT.LV izveido portālu IT lietotāju drošībaiTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>