Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

Tiek izstrādāta jauna elektroniskās balsošanas koncepcija

Kategorija: eID + eparaksts + ePārvalde + eVelešanas + Juridiskie aspekti + LVRTC + PMLP + SM

Ja visas puses mērķtiecīgi iesniegs savus priekšlikumus, rudenī jau varētu būt skaidrs redzējums par nepieciešamajiem pasākumiem, lai nākamajās pašvaldību vēlēšanās varētu notikt elektroniskā balsošana, biznesa portālam “Nozare.lv” norādīja VAS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs” (LVRTC) vadītājs Jānis Bokta.
Paredzēts, ka nākamās pašvaldību vēlēšanas notiks 2013.gadā.

Skaidrojot iepriekš LVRTC minēto, ka uzņēmums ir tehniski gatavs projekta īstenošanai, Bokta norādīja, ka LVRTC kā uzticams sertifikācijas pakalpojumu sniedzējs var nodrošināt kvalificētu autentifikāciju, e-paraksta lietošanu balsojot, kā arī sadarbībā ar Centrālo vēlēšanu komisiju (CVK) un Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi (PMLP) – atbilstošu tehnisko vēlēšanu platformu, kas nodrošina nepieciešamo funkcionalitāti, piemēram, vēlēšanu aizklātumu.

Viņš minēja arī vairākus principus, kas LVRTC ieskatā šādās vēlēšanās būtu jāievēro. Būtu jāparedz, ka persona var nobalsot elektroniski līdz noteiktam termiņam pirms vēlēšanu dienas, tā var nobalsot vairākkārt, un katrs nākamais balsojums anulē iepriekšējo izvēli, kā arī persona, kas būs nobalsojusi internetā, varētu vēlreiz nobalsot klātienē vēlēšanu iecirknī, tādējādi anulējot elektronisko balsojumu.

LVRTC arī atzīst, ka ir ļoti būtiski koncepcijas izstrādē iesaistīt nozares profesionāļu un ekspertu viedokļus un pieredzi. Tas nodrošinās ne vien to, ka tehniskais un leģitīmais risinājums būs maksimāli optimāls, ērts un veiksmīgs, bet arī to, ka katrs procesā iesaistītais būs ieinteresēts vēlēšanu drošībā.

“To labi parāda Igaunijas pieredze, kad vēlēšanas tika izveidotas maksimāli atklātas, procesi tika filmēti un demonstrēti, lai nevienam nerastos šaubas par drošību un korektumu,” norādīja Bokta.

Koncepcijas izstrādei ir izveidota darba grupa, kurā ir iekļauti pārstāvji no SM, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, LVRTC, PMLP, Tieslietu ministrijas un CVK.

Pēc SM sniegtās informācijas, vēl nepieciešams precizēt tehnoloģisko platformu, uz kuras tiks būvēta “eVēlēšanu” sistēma, kā arī atbildīgo iestādi vai organizāciju.

Avoti:
Delfi.lv: http://www.delfi.lv/news/national/politics/lvrtc-vaditajs-pirma-elektroniska-balsosana-varetu-notikt-nakamajas-pasvaldibu-velesanas.d?id=39031306

Tagged:

2011-06-13  »  edgars

Re: Tiek izstrādāta jauna elektroniskās balsošanas koncepcijaTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>