Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

Bez e-paraksta izmantošanas ManaBalss.lv balsojumiem nav juridiska spēka

Kategorija: eparaksts + ePārvalde + eVelešanas + Juridiskie aspekti + Personas dati

Balsojums šajā sistēmā notiek ar Latvijā reģistrētu internetbanku – patlaban “Swedbank”, SEB un “Latvijas Krājbanka” – autorizāciju, kas tiek izmantota kā elektroniskās identifikācijas paņēmiens. Šāds savienojums līdz šim vēl nekur citur pasaulē nav ticis ieviests,” stāstīja Erts. Viņš aicina ikvienu ienākt platformā “www.manabalss.lv” un atbalstīt idejas, jo šis ir tiešs veids, kā iedzīvotāji var virzīt sabiedrību interesējošus lēmumus, un šajā gadījumā parakstu īstenumu nevar apstrīdēt.

Bez e-paraksta izmantošanas šiem balsojumiem ir tikai informatīvs raksturs. Parakstu “īstenumu” var apstrīdēt jebkurš, un sistēmas uzturētājiem nav nekādu pierādījumu, kas apliecinātu to, vai balsotāju sarakstā esošā persona vispār ir autentificējusies sistēmā, nerunājot nemaz par to, par kuru iniciatīvu tā ir balsojusi.

Galvenais, ka viss droši, to apliecina datu valsts inspekcija, kā arī NEO neizdevās sistēmu uzlauzt.

Ilmārs Poikāns nav profesionāls web lietojumu ielaušanās testētājs, tā ka šis nav nekāds rādītājs sistēmas drošībai.

Avoti:
Tvnet.lv: http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/381623-wwwmanabalsslv_var_parakstities_ari_par_iespejam_velet_interneta
ManaBalss: http://manabalss.lv/
LTV: http://ltvzinas.lv/?n=video&id=4600

2011-06-16  »  edgars

 1. otto
  16 June 2011 @ 15:45

  Domāju manabalss.lv par Poikānu pierakstītais ir joks :)

 2. edgars
  16 June 2011 @ 17:20

  Kas traucē manabalss.lv administratoram falsificēt balsošanas ierakstus? Nekas! Ja arī manabalss.lv uzkrāj digitāli parakstītās banku autentifikācijas atbildes un var pierādīt, ka persona tika veikusi banklink autentifikāciju, tad tas nekādā veidā neapliecina to, par kuru iniciatīvu autorizētā persona ir uzspiedusi uz pogas “parakstīties”, kā rezultātā datu bāzē ir palielināts skaitītājs par +1.

 3. ZZZ
  17 June 2011 @ 00:02

  Citas piezīmes – tur dzinējs dīvains- tīšām vai kļūda – sekojot līdzi, šķiet, ka tie “atbalstītāju” vārdi nav aktuālie.
  1. Kad pats nobalsoju, neparādījos nekur sarakstos. kaut nespiedu, ka vēlos būt anonīms – lapa kā vajag rādīja “jau nobalsots”. Vienlaicīgi, no cita browsera bez ielogošanās – es nebiju atrodams sarakstā.
  2. Pirmās lapas sarakstā paņemot divas konkrētas personas un to balsošanas laikus par konkrēto iniciatīvu, iegūstam starpību, teiksim, – 1 sekunde, bet šīs pašas iniciatīvas lapā starpība ir, teiksim, 5 minūtes starp tām pašam personām – ņemot no 1 bāzes, rezultātam jāsakrīt :)
  P.S. Ideju atbalstu, šoreiz varbūt zēni “apguva naudu”, bet ieekonomēja uz īstiem ekspertiem, vai arī “sevišķi viltīgā veidā” miksē rezultātus – tikai kādēļ?

Re: Bez e-paraksta izmantošanas ManaBalss.lv balsojumiem nav juridiska spēkaTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>