Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

Aizsardzības ministrija rīko diskusiju par “interneta atslēgšanas slēdža” likumu

Kategorija: Juridiskie aspekti + Konferences + Kritiskā Infrastruktūra

Šā gada 15.jūlijā Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas Aizsardzības zinātniskās pētniecības centrs organizē publisko diskusiju „Demokrātijas ierobežojumi izņēmuma stāvokļa laikā: sabiedrības drošības un indivīda tiesību kompromisa meklējumos”.

Publiskajā diskusijā tiks runāts par likumprojekta „Par ārkārtējo situāciju un izņēmuma stāvokli” mērķi un būtību, mediju lomu modernajā militārajā konfliktā,  valsts aizsardzību un pilsoņa pienākumiem izņēmuma stāvokļa laikā, kā arī plašsaziņas līdzekļu nozīmi un iespējām, ieviešot izņēmuma stāvokli valstī.

Likumprojekts paredz, ka izsludināta izņēmuma stāvokļa laikā MK ir tiesīgs apturēt masu informācijas līdzekļu izdošanu vai uzlikt arestu to produkcijai, izdošanas un pavairošanas līdzekļiem, apturēt elektronisko informācijas līdzekļu darbību, ierobežot informācijas atklātības normatīvo aktu darbību, veikt korespondences un sakaru kontroli noteiktajās teritorijās, bloķēt televīzijas un radio programmu retranslāciju, aizliegt pārraides staciju un elektronisko sakaru līdzekļu darbību, kā arī atslēgt internetu un citas datu pārraides sistēmas.

Runājot par piemēriem no citu valstu prakses, ministrs minēja gadījumu Igaunijā, kad 2007.gadā izcēlās Bronzas kareivja nemieri – toreiz pret Igauniju tika vērsts kiberuzbrukums. Līdz ar to, šāds likums ļautu atslēgt valstī internetu, tādā veidā nodrošinot, piemēram, banku turpmāko funkcionēšanu.

Avoti:
LTV: http://ltvzinas.lv/?n=video&id=4787
TVNET: http://www.tvnet.lv/zinas/viedokli/384877-domstarpibas_par_mediju_cenzuru_kara_gadijuma
TVNET: http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/384528-diskutes_par_likumprojektu_kas_lautu_kontrolet_medijus
Apollo.lv: http://www.apollo.lv/portal/news/articles/243219
AM: http://www.mod.gov.lv/AM2/Sleptie%20papildriki/video.aspx
Vimeo: http://vimeo.com/26569545

2011-07-18  »  edgars

 1. rusantro
  18 July 2011 @ 22:41

  Interesanti, cik tālu armijas paranoja mūs var aizvest? 1. Igaunijas piemērs nebija saistīts ar karadarbību un tāda veida uzbrukumi notiek katru dienu. Dēļ tā, neviens Internetu neatslēdz. 2. Reāla karadarbība Latvijā var ilgt nedēļu. Pēc tam jebkurš no iebrucējiem būs uzvarējis. Vienkāršs iemesls – mums nav ieroču un munīcijas, lai izdotu, piemēram 100 000 iedzīvotājiem, kuri varētu aizstāvēt savu Dzimteni.
  3. Mēs esam NATO dalībvalsts un par kādu karu mēs te runājam?
  4. Karadarbības laikā Internets var kļūt par vienīgo informācijas kanālu cilvēku koordinēšanai un informēšanai.
  Man ir lielas aizdomas, ka ārkārtas stāvokļa pielietošana ir domāta brīvību ierobežošanai. Es tiešām varu kļūdīties, bet tad lai Aizsardzības ministrija pacenšas man izskaidrot, lai es saprotu.

 2. juris
  19 July 2011 @ 08:36

  Pilnīgi piekrītu rusantro – nav dzirdēta sakarīga motivācija, kāpēc kill switch ir vajadzīgs. Vienīgais arguments (krīzes laikā žurnālisti sēs paniku) ir metams miskastē, neprofesionālu un politiski vai ekonomiski angažētu žurnālistu darbībām arī ne-izņēmuma stāvokļa laikā ir nelagi rezultāti.

Re: Aizsardzības ministrija rīko diskusiju par “interneta atslēgšanas slēdža” likumuTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>