Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

Elektronisko balsošanu Latvijā sola ieviest 2013. gadā

Kategorija: eID + eparaksts + ePārvalde + eVelešanas + SAB

Vēlēšanās nobalsot elektroniski jau tagad būtu gatavi 70% Interneta lietotāju, liecina SKDS dati. Īpaši ērti un lēti tas būtu tiem, kuri vēlēšanu dienā ir ārzemēs. Satiksmes ministrija pašlaik izstrādā e-balsošanas koncepciju un publiski izskan variants par e-paraksta izmantošanu datu aizsardzībai. Tomēr eksperti to uzskata par ne tik lētu un ērtu veidu vēlētājiem, kā internetbankas lietošanu. Uzticēšanos šai sistēmai iedzīvotāji jau apliecināja tautas skaitīšanas laikā. Pirmo reizi izmēģināt e-balsošanu sola 2013. gada pašvaldību vēlēšanās.

Tomēr privātā sektora pārstāvji neuzskata, ka e-paraksts ir ērtākais veids vēlētājam nobalsot. Latvijas centrālais depozitārija uzsver – e-paraksts ir maksas pakalpojums. Tas savukārt nozīmē, ka iespēju balsot internetā vēlētājam būs jāpērk. Depozitārijs iesaka e-balsošanā ļaut autorizēties caur interneta banku. Cilvēku atsaucība tautas skaitīšanā apliecina gatavību uzticēties šim veidam arī vēlēšanās.

Par pasi arī ir jāmaksā, bet tāpēc neviens neuzskata, ka par balsošanu ir maksas pakalpojums. Un balsot ar pases numuru, droši vien, būtu vēl ērtāk…

Kā stāsta Satiksmes ministrijas pārstāvis Edmunds Beļskis – izšķiršanās par to kā notiks e-balsošana ir vēl priekša un rudenī sola gatavu piedāvājumu, ko iesniegt valdībā. Tad arī būs skaidrs, cik izmaksās e-balsošanas ieviešana.

Avoti:
Latvijas Radio: http://www.latvijasradio.lv/zinas/39240.htm

2011-07-29  »  edgars

 1. Argh
  29 July 2011 @ 11:17

  Reālākais un izskatās vienīgais saprātīgais risinājums ir patiešām tikai caur banku. Praktiski visiem ir bankas konti, kurām piesaistītas “pases” (pārbaudītas manuāli pie konta atvēršanas)

  Te pat nav ko domāt.. fiksi jāizstrādā koncepcija un jācep CVK datu savācēju.

 2. KasparsM
  29 July 2011 @ 12:02

  Cik var malt vienu un to pašu? Sen jau bija laiks pasu vietā ieviest ID kartes, ar kurām varētu arī balsot internetā. Balsošanai caur internetbanku arī ir pieņemams variants.

Re: Elektronisko balsošanu Latvijā sola ieviest 2013. gadāTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>