Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

DP jau pusotru gadu neizdodas atrast “okupantu autoparka” veidotājus

Kategorija: DP + Incidenti + Juridiskie aspekti + Personas dati

Drošības policija (DP) jau pusotru gadu izmeklē kriminālprocesu par “Latvijai nelojālo auto īpašnieku” saraksta publiskošanu, tomēr likumsargi pagaidām neatklāj, vai ir aizdomās turētie.
2010.gada februārī ģenerālprokuratūra pēc Datu valsts inspekcijas iesniegtās informācijas un privātpersonu iesniegumiem pabeidza pārbaudi un nolēma sākt kriminālprocesu pēc Krimināllikuma nodaļas par noziedzīgiem nodarījumiem valsts institūciju dienestā. Lietas izmeklēšana tika uzticēta DP.
DP priekšnieka palīdze Kristīne Apse-Krūmiņa pastāstīja, ka izmeklēšana šajā lietā turpinās, taču Drošības policija pagaidām neizpauž plašāku informāciju par izmeklēšanas gaitu, tostarp to, vai lietā ir aizdomās turētie.
Drošības policija pagaidām arī neizpauž, vai ir izdevies noskaidrot, no kuras datubāzes informācija tika iegūta.
Kriminālprocess arī pagaidām nav pārkvalificēts pēc konkrēta krimināllikuma panta ‒ tas joprojām ir pēc Krimināllikuma nodaļas par noziedzīgiem nodarījumiem valsts institūciju dienestā.

Iemesls nespējai noteikt datubāzi, no kuras iegūta informācija, varētu liecināt par nekārtību valsts reģistros, kuros netiek veikta pienācīga žurnalēšana un netiek uzkrāta informācija par datu pieprasītājiem un pieprasīšanas pamatotību.

Avoti:
Delfi.lv: http://www.delfi.lv/news/national/criminal/dp-jau-pusotru-gadu-izmekle-okupantu-autoparka-lietu-neatklaj-vai-ir-aizturetie.d?id=40431289
TVNET: http://www.tvnet.lv/zinas/kriminalzinas/302735-sak_izmeklesanu_par_okupantu_autoparku

2011-09-05  »  edgars

Re: DP jau pusotru gadu neizdodas atrast “okupantu autoparka” veidotājusTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>