Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

Portālā esidross.lv iespējams noskaidrot vai IP adrese satāv ļaunatūras tīklā

Kategorija: cert.lv + Datu drošība + Ļaunatūra

Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija CERT.LV regulāri saņem ziņojumus no dažādiem avotiem par inficētām IP adresēm Latvijā.
No 4.oktobra esidross.lv portālā ir pievienots serviss, kurā tiek pārbaudīta lietotāja IP adrese, ar kuru tas pieslēdzas esidross.lv portālam. Ja IP adrese, ar kuru lietotājs pieslēdzās esidross.lv portālam, ir inficēto datoru sarakstā, tad lietotājam portāla augšējā labajā stūrī parādās īpašs paziņojums (kā tas redzams attēlā). Tas nozīmē, ka, iespējams, lietotāja dators ir inficēts ar kādu datorvīrusu, izsūta mēstules vai ir kļuvis par kāda robottīkla sastāvdaļu. Jāņem vērā, ka šī informācija ne vienmēr attiecināma uz Jūsu datoru. Piemēram, ja lietotāja dators atrodas aiz IP adrešu translācijas un izmanto vienu IP adresi ar citiem organizācijas vai mājas datoriem, tad, iespējams, ka inficēts ir kāds cits dators šajā tīklā.

Ļoti pozitīva iespēja. Vēl pozitīvāk būtu, ja informācija par IP adresi tiktu apkopota no visiem pieejamajiem avotiem, ne tikai no saņemtajiem ziņojumiem. Tāpat būtu efektīvi, ja lietotāji tiktu informēti apmeklējot sociālos tīklus vai ziņu portālus.

Avoti:
CERT.LV: http://www.esidross.lv/2011/10/06/jaunums-esidross-lv-portala-%e2%80%93-bridinajums-no-cert-lv/

2011-10-10  »  edgars

Re: Portālā esidross.lv iespējams noskaidrot vai IP adrese satāv ļaunatūras tīklāTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>