Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

Portāls kasjauns.lv izplata ļaunatūru

Kategorija: Datu drošība + Incidenti + Kibernoziegumi + Ļaunatūra + VP ENAP Kibernoziegumu nodaļa

Izdevniecības „Rīgas Viļņi” vadība vērsusies policijā Kibernoziegumu apkarošanas nodaļā ar iesniegumu par uzbrukumu portālam Kasjauns.lv.
10. oktobrī vietnes www.kasjauns.lv darbība vairākas stundas bija apturēta. Patlaban darbība ir atjaunota, un policija izmeklē nozieguma apstākļus.

Izdevniecības vadība ir pārliecināta, ka kiberuzbrukums mērķis ir portāla „kasjauns.lv” un visas izdevniecības darba paralizēšana. Izdevniecības darbinieki sniegs visu nepieciešamo informāciju policijai, lai iespējami ātrāk atklātu noziegumu un sodītu vainīgos.

„Šāda veida nozieguma atklāšana ir mūsu izdevniecības un policijas goda jautājums,” saka izdevniecības valdes priekšsēdētāja Aija Simsone. „Ikviens interneta medijs pēc šādiem notikumiem var tikt apdraudēts. Mūsu kopējais mērķis ir atrast vainīgos, lai atklātu šo noziegumu un nākotnē novērstu līdzīgus noziegumus.”

Ņemot vērā, ka uzlauzēju mērķis bija izplatīt ļaunatūru, tad portāla nepieejamība izpaudās tikai kā blakusiedarbība, jo pārlūkprogrammas, kuras izmanto Google Safe Browsing melno sarakstu, neļāva lietotājam piekļūt kaitīgajai vietnei.

Ļaunatūras izplatītāji parasti neveic mērķētus uzbrukumus, bet gan izmanto viegli pielietojamas metodes, tāpēc uzlaušanas iemesls visdrīzāk ir portāla administratoru nevērībā pret minimālām drošības prasībām.

Avoti:
Kasjauns.lv: http://www.kasjauns.lv/lv/zinas/60887/noticis-nopietns-kiberuzbrukums-portalam-kasjaunslv
Google: http://safebrowsing.clients.google.com/safebrowsing/diagnostic?client=Firefox&hl=en&site=http://www.kasjauns.lv/

2011-10-10  »  edgars

 1. meh meh
  11 October 2011 @ 17:46

  rekur eksperts
  http://www.ir.lv/2011/10/11/apstiprina-versiju-uzbrukts-kasjauns-lv-majas-lapai

 2. eddy gonzalez
  11 October 2011 @ 23:06

  sviests – vakar bija vien skaļi kliedzieni, uzbrukums, karš, terors pret lielo portālu. Mazāk iespējas lietotājiem ievadīt visādas lietas, izvietot visas spēles un citu drazu uz atsevišķiem domēniem, visas ievades formas stingri validēt. Vienreiz izķēra, nākamreiz atkal būs tas pats.

Re: Portāls kasjauns.lv izplata ļaunatūruTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>