Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

Lattelecom, LETA, BIG Event semināra “Datu drošība” prezentācijas

Kategorija: Datu drošība + Juridiskie aspekti + Konferences + Kritiskā Infrastruktūra + Lekcijas + Personas dati + SM

13:30 – 13:40 Semināra atklāšana
Mārtiņš Barkāns, LETA, valdes priekšsēdētājs
Ilze Āboliņa, Lattelecom, produktu attīstības vadītāja

13:40 – 14:00 Kas ir datu drošība, kas tajā ietilpst? Kas to regulē, kādi ir lielākie draudi?
Juris Kaža, LETA, žurnālists

14:00 – 14:30 Starptautiskā situācija datu drošības kontekstā.
Agris Krusts, IT centrs, valdes priekšsēdētājs

14:30 – 15:00 Datu drošības pārkāpumi. Statistika, dinamika, sadalījums. Šobrīd aktuālie draudi virtuālajā vidē Latvijā.
Māris Andžāns, LR Satiksmes ministrija, Transporta un sakaru drošības nodaļas vadītājs,

15:00 – 15:30 Kafijas pauze

15:30 – 16:00 Mākoņdatošana. Kas tas ir, kā to izmantot savu datu drošībai?
Ilze Āboliņa, Lattelecom, produktu attīstības vadītāja

16:00 – 16:30 Kā pasargāt savu uzņēmumu? Nepieciešamais IT atbalsts. Balanss starp ārējo aizsardzību un personisko atbildību.
Kristaps Švāns, Datoru drošības tehnoloģijas, partneru vadītājs

16:30 – 17:00 Datu drošības juridiskie aspekti.
Māris Ruķers, E-sabiedrības risinājumi, personas datu aizsardzības eksperts, praktizējošs jurists

17:00 – 18:00 Paneļa diskusija

Norises laiks: 2011. gada 3. novembris, plkst. 13:00 – 18:00
Norises vieta: “Tallink Hotel Riga”, Elizabetes 24, Rīga
Mērķauditorija: uzņēmumu vadītāji

Andžāns atsaucās uz informācijas tehnoloģiju (IT) drošības incidentu novēršanas institūcijas CERT.LV šogad apkopotajiem datiem. Viņš teica, ka SM gatavojot priekšlikumus izmaiņām Krimināllikumā un Administratīvo pārkāpumu kodeksā, lai atvieglotu iespējas tiesībsargājošās iestādēs sūdzēties tiem uzņēmumiem un privātpersonām, kas kļuvuši par kiberuzbrukumu upuriem.

Lai gan liela daļa datu drošības incidentu ir izraisīti no ārzemēm un ir bez praktiskā nozīmē pie atbildības saucama aizdomās turamā, Andžāns atzina, ka likumdošanu vajag uzlabot. Mājaslapas elektroniska izķēmošana, piemēram, nav administratīvs pārkāpums, bet par fizisku svešas sētas apķēpāšanu var sodīt, arī ja materiālais kaitējums ir neliels. Administratīvo pārkāpumu kodeksā par elektronisku vandalismu “nav ne vārda”.

Neformālā sarunā aģentūras LETA valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Barkāns stāstīja, ka saistībā ar pirms dažiem mēnešiem veiktu kiberuzbrukumu ziņu aģentūras mājaslapai policija prasījusi ļoti precīzus un konkrētus pierādījumus, ka mediju uzņēmumam nodarīts materiāls kaitējums. Šādu pierādījumus nav bijis iespējams prezentēt likumsargiem pieņemamā viedā, taču būtu bijis savādāk, ja lapas izķēmošanu vismaz izmeklētu kā administratīvu pārkāpumu – huligānismu.

Ņemot vērā valdību maiņu, ir grūti prognozēt, cik ātri tiks veiktas nepieciešamās izmaiņas likumos, taču “reformas virzās uz priekšu”, stāstīja Andžāns – ierēdnis, kura statusu neietekmē valdības maiņa.

Kā piemēru tam, kā tiek uzlabota valsts datu drošības politika, Andžāns minēja pasākumu, kas paredz no 1.novembra visiem elektroniskiem sakaru komersantiem ieviest sakaru nepārtrauktības plānus. SM amatpersona arī teica, ka 2012.gadā iecerēts paplašināt CERT.LV strādājošo skaitu. Patlaban iestādē strādājot tikai piecas personas.

Seminārā uzstājās datu drošības firmas IT centrs valdes priekšsēdētājs Agris Krusts, kurš teica, ka kiberuzbrukumus un citus incidentus pārsvarā izraisot personas, kas izplata ļaundabīgu programmatūru, lai nelikumīgi pelnītu naudu. Viņš atsaucās uz starptautiskiem datiem, ka kibernoziedzības “industrija” pasaulē apgrozot ap 600 miljardus dolāru (300 miljardus latu) izkrāptās materiālās vērtībās.

Avoti:
BIG Event: http://www.bigmedia.lv/bigevent/archive_item/10/
Diena.lv: http://www.diena.lv/latvija/zinas/lidz-policijas-izmeklesanai-nonakusi-tikai-100-no-12-000-latvija-konstatetiem-datu-drosibas-incident-13913123
LETA: http://video.leta.lv/video/resources/media/20111107103008-111104_Datu_drosibas_seminars_Inese_Kaspars_FLASH8_480x360.flv

2011-11-04  »  edgars

  1. hvz
    8 November 2011 @ 15:45

    Pasākuma ideja nav slikta, bet to dot par maksu?

  2. neesmu drošs,
    8 November 2011 @ 16:05

    bet, šķiet, ka maksa uzņēmumiem bija simboliska, turklāt, manuprāt, tur bija arī virkne iespēju tikt bez maksas

Re: Lattelecom, LETA, BIG Event semināra “Datu drošība” prezentācijasTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>