Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

Ekonomikas policijas dīvainības kompromat.lv izmeklēšanas lietā

Kategorija: cert.lv + Incidenti + Juridiskie aspekti + Kibernoziegumi

2011.11.16 kompromat.lv publicē Rīgas mēra Nila Ušakova saraksti ar krievijas vēstniecības pārstāvi Aleksandru Hapilovu, kurš tiek turēts aizdomās par spiegošanu Krievijas interesēs.

2011.11.18 pret kompromat.lv tiek uzsākti nepārtraukti hakeru uzbrukumi, kas vēl aizvien nav beigušies.

2011.11.21 kompromat.lv par uzbrukumu portālam vēršas Ekonomikas policijas Kibernoziegumu apkarošanas nodaļā, bet nekāda aktivitāte no atbildīgā inspektora Aleksandra Bebra (ALEKSANDRS BEBRIS) netiek izrādīta.

2011.11.22 pēc ziņām portālos par kompromat.lv uzlaušanu Latvijas IT drošības incidentu novēršanas institūcija CERT.LV sazinās ar kompromat.lv un piedāvā palīdzību incidenta risināšanā. Izskatot log failus, CERT.LV izdodas identificēt uzbrucēju, un CERT.LV ir gatavs vajadzības gadījumā piedalīties lietā liecinieka statusā.

2011.12.03 inspektors Aleksandrs Bebris paziņo, ka Kibernoziegumu apkarošanas nodaļai ir svarīgākas lietas, kas jāizmeklē, un nekādas tālākas izmeklēšanas darbības netiek veiktas, kaut arī iesniegtie pierādījumi ir vairāk nekā pietiekami vainīgo aizturēšanai.

2011.12.14 inspektors Aleksandrs Bebris uzaicina kompromat.lv servera uzturētāju Edmundu Zālīti sniegt liecības kompromat.lv uzlaušanas lietā. Inspektoru Bebri sevišķi interesē kompromat.lv servera tehniskie parametri, kā arī tas, vai tiek veikta rezerves kopēšana. Tāpat inspektors vēlas uzzināt arī piekļuves paroles, kuras, pamatojot ar drošības apsvērumiem, netiek atklātas.

2011.12.15 plkst. 12:30 Kibernoziegumu apkarošanas nodaļas inspektors Aleksandrs Bebris ar vēl trim policijas darbiniekiem maskās ierodas Pasaules tirdzniecības centra telpās un, ar lauzni uzlaužot durvis, iekļūst interneta kluba telpās. Pēc pusotras stundas policisti dodas prom, līdzi paņemot kompromat.lv serveri, serveri ar uzrakstu “backup” un divus optiskos diskus ar uzrakstu “Norton Systemworks 2005” (spriežot pēc protokola, kas rakstīts, izmantojot sliktas kvalitātes koppapīru). Kratīšanu pieprasījis VP GKPP ENAP 4. nodaļas izmeklētājs Nauris Liepiņš un akceptējis tiesnesis Rinalds Silakalns. Kratīšanā piedalījies Aleksandrs Bebris un Pēteris Reinfelds.
Vienlaikus savā dzivesvietā tiek aizturēts kompromat.lv žurnālists Leonīds Jākabsons.

Viktorīna lasītājiem:

 1. Kāda jēga izņemt kompromat.lv web serveri?
 2. Kāda jēga izņemt pakalpojumu sniedzēja rezerves kopiju serveri?
 3. Kā šajā kontekstā iederas “Norton Systemworks”?
 4. Kādēļ Ušakova e-pastu uzlaušanas izmeklēšana ir svarīgāka par kompromat.lv portāla uzlaušanas izmeklēšanu?

Avoti:
Kompromat.lv: http://www.kompromat.lv/ [ekrānšāviņš]

2011-12-17  »  edgars

 1. lol
  17 December 2011 @ 19:31

  solīt palīdzēt un nākamajā dienā “palīdzēt” ar lauzni? tāpēc jau policijai neviens neuzticas.
  vispār, ja man sāktu uzdot tādus jautājumus, es uzreiz saprastu, kā man grib “palīdzēt”.

 2. Anon
  17 December 2011 @ 22:41

  1,2 – nedomāju, ka EP darboņiem bija kādas ilūzijas par iespēju iznīcināt pēdējo ušakova meilu kopiju, jo kā saprotu tie tika izsūtīti visiem žurnālistiem. serveri un backupu paņēma, lai nevarētu serveri atjaunot. šis gan ir juridiski apšaubāms līdzeklis, jo, ja saturs ir nelikumīgs, tad ir jābūt aktam ar kuru konkrētais saturs ir atzīts par nelikumīgu (DVI rīkojums, tiesas lēmums, utt.).
  3 – ierasta prakse. ja izkratītais cels pretenzijas, tad pret viņu ierosinās lietu par pirātismu. nevajag aizmirst, ka EP kibernoziegumu izmeklēšanas daļas lielākie sasniegumi ir nelicenzētas programmatūras konfiscēšanā, nevis kibernoziegumu atklāšanā.
  4 – kad tika publicētas strīķes privātās fotogrāfijas, tad NRA telpās kratīšanu neveica. te var būt divi iemesli – 1. lielākā daļa EP strādājošo ir nesen naturalizējušies krievi. 2. kompromat.lv neviens nemīl – iepriekš tur tika publicēts arī kompromāts par EP priekšnieku Montiku, kuru pirms divām nedēļām par kontrobandas piesegšanu atlaida no darba.

 3. Jānis
  18 December 2011 @ 00:31

  Nezinu kas tas pa kompromat.lv, bet man arī ir viens labs jautājums: kāpēc tā lapa hostējās Latvijā?

  Pat vietējie torrentu trakeri, kurus vada mazi bērni jau gadiem hostējas sazin kur un slēpjas aiz sazin kādiem proxy serveriem.

  Varbūt kādam “kompromat.lv wannabe” noderēs: http://www.janhouse.lv/blog/server-stuff/hiding-your-web-server-behind-proxy/

  Come on, ja veido saturu, kas varētu nepatikt konkrētu valstu, augstus amatus ieņemošiem cilvēkiem, nehostējies to valstu datu centros!

  Šajā gadījumā hostēšanās tālāk no Āzijas un Latvijas būtu bijis labs variants. Cita DNS adrese arī nebūtu nākusi par sliktu, ja čaļi izdomātu piegriezt .lv domēnu.

 4. @MZilberts
  18 December 2011 @ 10:49

  Var jau būt, ka mūsu sovjetiski domājošie “juristi” ir “meža sanitāri” un vēlas tautai norādīt uz slimajiem likumiem?

 5. Muti ciet? | DesignBlog
  18 December 2011 @ 19:12

  […] kas palaiduši garām par ko tas viss ir, lūk neliels ieskats. (avots: […]

 6. User
  18 December 2011 @ 23:36

  Dīvaini ka pasaules tirdzniecības centra apsargi tā vienkārši ļāva bojāt durvis.

Re: Ekonomikas policijas dīvainības kompromat.lv izmeklēšanas lietāTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>