Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

Ušakova e-pasta uzlaušanas lietā aizturēts kompromat.lv žurnālists

Kategorija: Datu drošība + Incidenti + Juridiskie aspekti

Valsts policija šodien apstiprināja, ka kriminālprocesā par Rīgas mēra Nila Ušakova elektroniskā pasta uzlaušanu aizturēts portāla “kompromat.lv” žurnālists Leonīds Jākobsons.

Ceturtdien ap divpadsmitiem dienā, kad ieradās operatīvie darbinieki, Leonīds Jākobsons nemaz nebija savā dzīvesvietā. Sieva viņam piezvanīja, viņš atnāca un policijas darbinieki viņu aizturēja, paņēma visus informācijas nesējus, pat bērna multfilmas, visus iespējamos diskus. Kratīšanā atsavināti arī datori un telefoni.

Saskaņā ar advokāta stāstīto, žurnālistam anonīmi nosūtīta interneta vietne, caur kuru e-pasta sarakste bijusi aplūkojama. Viņš par to informējis prokuratūru un tad pamazām sācis publicēt informāciju portālā “kompromat.lv”.

Žurnālista sieva kategoriski noraida aizdomas, ka viņas vīrs varētu būt uzlauzis Ušakova e-pastu. Zināms, ka kratīšanas notikušas arī pie “kompromat.lv” apkalpojošā informācijas tehnoloģiju pakalpojumu sniedzēja.

Domāju, ka neviens neuzskata, ka žurnālists varētu būt lauzējs. Vienīgais mērķis kratīšanai un aizturēšanai ir atklāt informācijas avotu un līdz ar to lauzēju. Ļoti līdzīgi Ilzes Naglas kratīšanai, tikai kratot Naglu izmeklētāji jau zināja informācijas avotu.

Avoti:
LatvijasRadio: http://www.latvijasradio.lv/zinas/raksts.php?id=30967&gr=0

 

2011-12-17  »  edgars

Re: Ušakova e-pasta uzlaušanas lietā aizturēts kompromat.lv žurnālistsTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>