Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

kompromat.lv žurnālists lūdz izvērtēt ekonomikas policijas darbinieku rīcību kratišanas laikā

Kategorija: Datu drošība + Juridiskie aspekti + Kibernoziegumi + VP ENAP Kibernoziegumu nodaļa

Jākobsons iesniegumu Ģenerālprokuratūrai pārsūtījis arī medijiem. No tā izriet, ka ekonomikas policijas darbinieki, veicot kratīšanu viņa dzīvoklī, iespējams, pārkāpuši dienesta pilnvaras, savukārt viņa ziņu avotu sniegtā informācija izmeklēšanas laikā kļuvusi plaši pieejama.

Žurnālists atstāsta, ka kratīšanas laikā policijas darbinieki centās viņu izprovocēt uz neadekvātu rīcību, izvirzot dažādas pretenzijas un dodot pretrunīgas komandas. Žurnālists nav varējis vienlaicīgi būt klāt visās dzīvokļa telpās. “Baidījos, ka, man nemanot, slepus, dzīvoklī var tikt novietots kāds aizliegts priekšmets vai viela, jo visa man izvirzītā apsūdzība ir tīra politika. Tāpat es neizslēdzu iespēju, ka no mana dzīvokļa var pazust mantas vai dokumenti, kas netiks atzīmēti kratīšanas protokolā,” norāda žurnālists.

Kādā brīdī pēc kārtējās dokumenta parakstīšanas viņam no aizmugures fizisku uzbrukumu izdarījis viens no policijas darbiniekiem, kas izrāvis no rokām pildspalvu un to salauzis. “Pēc šā incidenta viņš paziņoja, ka esmu viņam izrādījis fizisku pretestību un nepakļaujos policijas darbinieku norādījumiem, tāpēc tiks izsaukta specvienība, kas ar mani tiks galā. Šādu rīcību uztveru kā dienesta pilnvaru pārsniegšanu nolūkā tīri fiziski un morāli mani iebiedēt, ļaujot noprast, ka ar mani turpmāk viss kas var gadīties,” iesniegumā raksta Jākobsons.

Specvienība tikusi izsaukta, jo ieradās divi policijas darbinieki bruņu vestēs un policijas ekipējumā. Kratīšana turpinājusies bez dzīvokļa saimnieka klātbūtnes.

Jākobsons arī norāda, ka kratīšanas protokols ir praktiski nesalasāms “arī ar lupas palīdzību”. Tajā neparādoties, ka kratīšanas laikā atsavināta digitālā kamera, kas no dzīvokļa pazudusi.

“Vērtējot visu atsavināto, viennozīmīgi varu secināt, ka galvenokārt policijas darbiniekus interesējuši informācijas nesēji, kuros norādīti mana kā profesionāla žurnālista sadarbības partneri un informācijas avoti. Acīmredzot kāds ir pasūtījis šādu ziņu iegūšanu, kas tagad pamazām no žurnālista noslēpuma kļūst par plaši pieejamu informāciju,” uzsver žurnālists.

Ja maksā policistiem 300Ls algu, tad nav jābrīnās, ka vieni iet laupīt spēļu zāles, bet citi piepelnās, izpildot politiskus pasūtījumus vai “aizņemoties” kratīšanas vietā atrastu video tehniku.

Avoti:
Tvnet: http://www.tvnet.lv/zinas/kriminalzinas/404922-usakova_epastu_lieta_aizturetais_zurnalists_sudzas_par_policiju
Diena.lv: http://www.diena.lv/latvija/politika/zurnalists-jakobsons-ludz-generalprokuraturu-izvertet-policijas-ricibu-kratisanas-laika-13922617
Tvnet: http://www.tvnet.lv/zinas/kriminalzinas/405057-lza_ludz_prokuraturu_vertet_kompromatlv_zurnalista_aizturesanu

2011-12-27  »  edgars

  1. Anonymous
    31 December 2011 @ 15:06

    es čista saku, tas inspektors vīksne ir nākamais arvo žagars

  2. reņģis
    1 January 2012 @ 20:15

    policisti, bandīti… Latvijā tie pārāk bieži ir vieni un tie paši vēži citā kulītē.

Re: kompromat.lv žurnālists lūdz izvērtēt ekonomikas policijas darbinieku rīcību kratišanas laikāTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>