Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

Norvik bankas hakera advokāts, SC deputāts piedāvā grozījumus Operatīvās darbības likumā

Kategorija: DP + Juridiskie aspekti + Operatīvā darbība

Cilvēka slepkavība no drošības dienestiem piederoša šaujamieroča, pastāvīga slepenas informācijas noplūde no KNAB, fiktīva operatīvo līdzekļu izmantošana, Jaunalksnes, Jansona nelikumīgas noklausīšanās skandāls, valsts amatpersonu organizētā un ieslodzīto realizētā slepeno aģentu lietu zādzība no cietuma seifiem, advokātu sarunu ar klientu noklausīšanās, citu valsts spiegu nekontrolēta darbība Latvijā, sistemātiska aizdomu ēna par tiesībsargājošo iestāžu negodprātīgumu un rīcību kādu personu interesēs, cilvēku vajāšana – šo sarakstu ar konkrētiem piemēriem var turpināt.

Mūsu valstī ir 13 iestādes, kas veic izsekošanu, noklausīšanos, iekļūšanu dzīvokļos. Pat Valsts ieņēmumu dienests nodarbojas ar tam neraksturīgu pretizlūkošanu. Uz apsūdzēto sola nokļuvuši desmitiem valsts amatpersonu saistībā ar dienesta pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu, izmantojot regulējumu, kas noteikts Operatīvās darbības likumā, korupcijas uztveres indeksa pasliktināšanās trīs gadu laikā – tas viss parāda, ka valsts amatpersonas strādā negodprātīgi un viņu rīcība, izmantojot likumdošanas robus, ir vienkārši nekontrolējama.

LTV raidījums “De Facto” šo ziņu ir pasniedzis diezgan nepelnīti dramatizētā griezienā, saistot to ar gaidāmo referendumu par krievu valodu. Šeit nu gan izglītotais jurists Andrejs Elksniņš pats ir vainīgs, jo izvēlējies būt partijā, no kuras rokas pat latviešu ģimenē audzis suns neņems maizi.

Andrejs Elksniņš: Valsts izmanto savu slepeno varu attiecībā pret cilvēkiem, un cilvēkiem nav nekādas iespējas aizstāvēties ne tiesā, ne kur savādāk pret viņu pielietotajām metodēm. Būs rīcībā valsts ziņas par to, ka noris kaut kādi pasākumi attiecībā pret valsti, ir pienākums ierosināt kriminālprocesu un kriminālprocesa gaitā veikt speciālās izmeklēšanas darbības. Kāpēc valstij būtu jāveic kaut kas slepeni, nekam par to nekad nepaziņojot, un beigās izrādoties, ka viņi neizmeklē neko, un darbojās kaut kādās savās interesēs.

Izskatās pamatots arguments.

Jānis Reiniks: Ja gadījumā šādi grozījumi likumā tiktu pieņemti, tad tas nesekmēs tiesībsargājošo iestāžu darbu noziedzības apkarošanas jomā, bet tieši otrādi – sarežģīs. It īpaši tiks apgrūtināta valsts drošības iestažu pretizlūkošanas pasākumu īstenošana, veicot preventīvus pasākumus, atklājot un novēršot dažāda veida valsts apdraudējumus, kā piemēram, ekstrēmismu.

Dzirdot šādus Drošības policijas priekšnieka vārdus, gribas atcerēties, cik skaļu lietu DP pēdējā laikā ir atrisinājusi. Ja esošais Operatīvās darbības likums ir tik efektīvs, tad kāpēc par Ušakova finansējuma saņemšanu no ārvalstīm un slēptās reklāmas apmaksu mums ir jālasa kaut kādā šaubīgā portālā, nevis tiesas spriedumā?

Avoti:
LTV: http://www.youtube.com/watch?v=LBtruFUg3rc
Delfi.lv: http://www.delfi.lv/news/comment/comment/andrejs-elksnins-latkovskis-vdk-mantojuma-sardze.d?id=42041812
Ir.lv: http://www.ir.lv/2012/1/9/saeima-atkal-iesniegti-bistamie-grozijumi-drosibas-iestazu-likumos

2012-01-10  »  edgars

 1. Anonymous
  24 January 2012 @ 21:58

  Re ka DP novers ekstremismu
  http://img855.imageshack.us/img855/3249/13janv.jpg

 2. ilze
  31 October 2013 @ 19:36

  suns neko neņems, jo mans latvietes suns ir labi audzināts un gājis ” augstās skolās”, bet Elksniņam vismaz ir sirdapziņa un smadzenes, kas mūsu dienās ir retums, it sevišķi, Seimā

Re: Norvik bankas hakera advokāts, SC deputāts piedāvā grozījumus Operatīvās darbības likumāTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>