Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

VP ENAP Kibernoziegumu izmeklēšanas nodaļā strādā 5 augstas klases speciālisti

Kategorija: Kibernoziegumi + VP ENAP Kibernoziegumu nodaļa

Kā šodien Valsts policijas (VP) gada pārskata sanāksmē atzina policijas šefs Ints Ķuzis, «kibervide ieņem arvien jaunus apjomus» policijas darbā. «Tālu nav tā diena, kad bankā vairs neviens nenāks laupīt ar pistoli rokās, bet iebruks caur internetu,» domā Ķuzis, uzsverot, ka policijai jābūt tam gatavai.

Šogad iecerēts īstenot projektu par kibertehniskās ekspertīzes kapacitātes stiprināšanu. Pašreizējais ekspertīžu ilgums ir nepieļaujams, teica Ķuzis, jo katrā trešajā izmeklētajā lietā ir saistība ar virtuālo vidi.

VP Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks pulkvedis Rauls Kviesītis pastāstīja, ka patlaban nodaļā, kas nodarbojas ar kibernoziegumu izmeklēšanu, strādā pieci cilvēki, kas esot augstas klases speciālisti, kuri saņēmuši pat atzinību no ASV. Vaicāts, cik lietas ir atklātas, piemēram pirms pāris gadiem hakeru uzlauzto Valsts prezidenta un Valsts policijas mājaslapu lietas, Kviesītis nevarēja atbildēt. Viņš nezinot šos statistikas datus, bet lietu skaits neesot liels, turklāt ne vienmēr šādās lietās esot konstatējams noziegums. Nereti mājaslapu uzturētāji neesot parūpējušies par pienācīgu tās aizsardzību.

Kviesītim tomēr nācās atzīt, ka pašreizējā kapacitāte neļauj pilnvērtīgi šīs lietas izmeklēt. Šā gada laikā iecerēts nodaļas darbinieku skaitu palielināt līdz 12 cilvēkiem. Projekta īstenošanas gaitā plānots arī iepirkt labāku tehniku.

Vecākā kārtībnieka vidējais atalgojums šogad esot ap 300 latiem «uz rokas», bet kibernoziegumu izmeklēšanas nodaļā strādājošie saņemot nedaudz vairāk. Kviesītis piekrīt, ka citviet šādi speciālisti var saņemt pat divas vai trīs reizes lielāku atalgojumu, un pastāv risks, ka arī šie darbinieki var aiziet no darba policijā.

Ķuzis atzina, ka policija atalgojuma ziņā nav konkurētspējīga, atliek vien paļauties uz entuziastiem un policijas darba cienītājiem.

Mēs zinām Aleksandrs Buko (nodaļas vadītājs), Pēteris Reinfelds (attēlā), Nauris Liepiņš, Aleksandrs Bebris. Kas ir atlikušie divi speciālisti?

Avoti:
TVNET: http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/410342-policija_atzist_nespeju_izmeklet_kibernoziegumus

2012-02-10  »  edgars

 1. uh
  10 February 2012 @ 22:35

  4+2=5?

 2. edgars
  10 February 2012 @ 22:53

  Nodaļas vadītājs nav iekļauts nodaļā strādājošo skaitā. Varbūt kļūdos.

 3. Hide
  11 February 2012 @ 15:46

  Pietiekoši skaļi ir izskanējusi arī izmeklētāja Jeļena Fedeņeva (skat Google). Ir arī vēl viens darbinieks, kurš tiešām kaut ko saprot no IT lietām, pēc zināšanām varētu teikt, ka kādreiz bijis ierakumu otrā pusē.

 4. Andron Mc
  11 February 2012 @ 20:53

  Specialisti? Viņ nau nekād specialist! Kas tie pa meliem akal te?

 5. Anonymous
  13 February 2012 @ 11:38

  Hide, vai netika domāts Mārtiņš Ūdris? Vecajos hackers.lv laikos šiverēja ar nikiem brain un broadcast255, vēlāk pēc pārbēgšanas pie mentiem ieguvis labāku iesauku – kāposts.

  Cik gadijies dzirdēts tad no IT lietām šis vislabāk saprotot kārdošanu, pats kādreiz esot sasmērējis rokas.

 6. V is for vendetta
  13 February 2012 @ 14:04

  Slavenais kāpstelis. Nice. Cik man zināms, tad no IT lietām neko daudz nesaprot, pabeidzis 9.klases, ar kārdingu darbojas jau no laika gala, pārstājis nav. Tā kā slavenajam kiberkantorim juristu ir par daudz, viņi ļauj kārdot mārčam nodrošinot jumtu apmaiņā pret ziņām no forumiem. Cik man pastāstīja viens bijušais praktikants no tā kantora, tad uz darbu viņš nenāk un skaitās tikai uz papīra. Cik dzirdējis, tad izmanto tur visādus nikus aktīvi arī tagad kidiju forumos, varu maldīties, bet uncroft un id_killer bija atšifrēti.

 7. AMMA
  29 March 2012 @ 12:43

  Šogad iecerēts īstenot projektu par kibertehniskās ekspertīzes kapacitātes stiprināšanu. Pašreizējais ekspertīžu ilgums ir nepieļaujams, teica Ķuzis, jo katrā trešajā izmeklētajā lietā ir saistība ar virtuālo vidi.
  ——
  Šī sadaļa nekā nav saistīta ar ENAP, bet gan runa iet par Kriminālistikas pārvaldi, kur taisa kibertehniskās ekspertīzes un tur strādā citi cilvēki.

Re: VP ENAP Kibernoziegumu izmeklēšanas nodaļā strādā 5 augstas klases speciālistiTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>