Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātē diskusija par Latvijas un Igaunijas kiberdrošību

Kategorija: Datu drošība + Kibernoziegumi + Konferences + SM

Latvijas Transatlantiskā organizācija (LATO) sadarbībā ar NATO Publiskās diplomātijas nodaļu un Konrāda-Adenauera fondu organizē diskusiju par kibedrošību „Cyber Security Trends and Challenges: Latvian and Estonian perspective”. Diskusija notiks 29.februārī, plkst.16.30-18.00 Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātē, Rīgā,Lomonosova 1a, Jesaja Berlina auditorijā, 1.stāvā Diskusijas darba valoda – angļu!

Pēdējo gadu laikā kiberdrošības jautājumi ir kļuvuši ļoti aktuāli ikvienas valsts drošības dienaskārtībā, un pieaugot informācijas tehnoloģiju izplatībai un pieejamībai, drošība kibertelpā kļūs vēl svarīgāka. Diskusijas gaitā tiks iztirzāti jautājumi par pašreizējo kiberdrošības nozīmi vispārējās drošības kontektstā, kā arī tuvāk aplūkota un salīdzināta Latvijas un Igaunijas pieredze kiberdraudu mazināšanā un kibertepas aizsardzības nodrošināšanā.

Skaidrot kibedrošības nozīmi un kibedraudu pieaugošo ietekmi centīsies diskusijas dalībnieki –Māris Andžāns, Nacionālās IT drošības padomes priekšsēdētājs, savukārt, ar Igauijas pieredzi kiberdrošības jautājumos dalīsies Igaunijas Informācijas tehnologiju drošības incidentu novēršanas institūcijas Starptautiskās sadarbības eksperts Luukas Kristjan Ilves. Diskusijas dalībniekus iztaujās un diskusiju moderēs Ilmārs Poikāns, LU Matemātikas un informātikas institūta pētnieks.

Diskusijai par kibedrošības jautājumiem aicināti piedalīties visi interesenti, iepriekš piesakoties pa tālruni 67322883 vai aizpildot e-reģistrāciju www.lato.lv, vai nosūtot vēstuli uz e-pastu elina@lato.lv līdz 28.februārim, plkst.17.00, norādot vārdu, uzvārdu, darba/studiju vietu vai organizāciju. Vietu skaits ir ierobežots!

Ļoti ķecerīgi, ka diskusiju vadīs smagos kibernoziegumos apsūdzētais aizdomās turētais Ilmārs Poikāns.

Avoti:
LU: http://szf.lu.lv/lat/fakultate/aktualitates/diskusija-par-kibedrosibu-ar-latvijas-un-igaunijas-ekspertiem/

2012-02-23  »  edgars

 1. BlackHalt
  24 February 2012 @ 14:43

  Ja raksta
  Ļoti ķecerīgi, ka diskusiju vadīs smagos kibernoziegumos apsūdzētais Ilmārs Poikāns.
  ,tad būtu godīgi pieminēt arī Nevainīguma prezumpciju.

  Nevainīguma prezumpcija Latvijas tiesību sistēmā nostiprināta divējādi – Satversmes 92. pantā kā viena no cilvēka pamattiesībām un Kriminālprocesa likuma 19.pantā kā kriminālprocesa pamatprincips.

  Latvijas Republikas Satversme

  92. Ikviens var aizstāvēt savas tiesības un likumiskās intereses taisnīgā tiesā. Ikviens uzskatāms par nevainīgu, iekams viņa vaina nav atzīta saskaņā ar likumu. Nepamatota tiesību aizskāruma gadījumā ikvienam ir tiesības uz atbilstīgu atlīdzinājumu. Ikvienam ir tiesības uz advokāta palīdzību.
  http://www.likumi.lv/doc.php?id=57980

  Kriminālprocesa likums

  19.pants. Nevainīguma prezumpcija
  (1) Neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta šajā likumā noteiktajā kārtībā.
  (2) Personai, kurai ir tiesības uz aizstāvību, nav jāpierāda savs nevainīgums.
  (3) Visas saprātīgās šaubas par vainu, kuras nav iespējams novērst, jāvērtē par labu personai, kurai ir tiesības uz aizstāvību.
  http://www.likumi.lv/doc.php?id=107820

 2. edgars
  24 February 2012 @ 14:59

  Taisnība, bet tajā pašā laikā kriminālprocess darbojas kā spriedums. Proti, Ilmārs Poikāns nosēdēja 2 diennaktis cietumā, ko bija sankcionējis tiesas pārstāvis – tiesnesis Rinalds Silakalns.

  Tad paskaidro man, kā tas tā sanāk, ka nevainīga persona tiek turēta ieslodzījumā?

 3. BlackHalt
  24 February 2012 @ 15:33

  Personas aizturēšana uz 48 stundām notiek Kriminālprocesa likuma 263.panta kārtībā, ja ir kāds no KPL 264.pantā uzskaitītajiem nosacījumiem.
  Personu aiztur, lai iegūtu no viņas paskaidrojumus un citus pierādījumus.
  KPL 269.pantā noteikts, kad persona atbrīvojama – piemēram, nav apstiprinājušās aizdomas, ka persona izdarījusi noziedzīgu nodarījumu.

 4. BlackHalt
  24 February 2012 @ 15:42

  Kamēr nav spēkā stājies TIESAS spriedums, neviens kriminālprocess nav spriedums, šos jēdzienus nekādā gadījumā nedrīkst jaukt!

 5. Ilmārs
  24 February 2012 @ 20:02

  Neliels precizējums. Es esmu vēl tikai aizdomās turētais, nevis apsūdzētais :) Izmeklēšana vēl joprojām in progress. Kad pabeigs kriminālprocesu, nosūtīs lietu uz prokuratūru un sāks tiesu, tad būšu apsūdzētais.

 6. solaris
  24 February 2012 @ 23:41

  Ilmār, manuprāt, tu esi cilvēks, kurš ir “nedaudz” apmaldījies priekšstatos par tiesiskumu. Un tāpēc savā personībā aizvien vairāk sāc līdzināties [liekulīgajiem, narcistiskajiem] politiķiem. Kaut arī it kā pozicionē sevi kā anarhistu un haktīvistu.
  Varbūt vispirms tiec skaidrībā, tieši ko tad tu gribi panākt. Un tikai pēc tam uzsāc savas dīvainās aktivitates.

 7. A.
  25 February 2012 @ 12:05

  Tas Lūkas Ilves ir Igaunijas prezidenta dēls – politiķis, kas no tehnoloģijām visdrīzāk maz ko zin. Bet nu diskusija varētu būt interesanta jebkurā gadījumā.

Re: Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātē diskusija par Latvijas un Igaunijas kiberdrošībuTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>