Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

defense.lv aicina sniegt informāciju un sola aizsargāt informācijas avota noslēpumu

Kategorija: Informācijas atklātība

Lai novērstu Latvijas tiesībsargājošo institūciju iespējamos centienus iegūt defense.lv informācijas avotus, apejot tiesu, vai apturēt nevēlamas informācijas publiskošanu, esam izvietojuši defense.lv serveri Islandes serveru izmitināšanas kompānijā, kura sola veikt papildus pasākumus, lai aizsargātu preses brīvību un citas brīvības. Šos pakalpojumus pašlaik izmanto ari Lato Lapsas portāls pietiek.com.

We state state, that 1984 as a company and it’s officers will always go the extra mile to protect the customers civil rights, including the freedom of expression, the freedom of the press, the right to anonymity and privacy. 1984 will always do everything within it’s legal power to inform the customer of any inquires of any authorities, lawyers or courts into the customers affairs that the we may become aware of. It is essential that the jurisdiction that the company operates in is Iceland, where the IMMI legislation is forthcoming, making Iceland a haven for freedom of the press and freedom of expression in general.

Papildus tam tiek izmantoti arī dažādi tehniskie līdzekļi informācijas avota noslēpuma aizsardzībai. Komunikāciju savienojums starp pārlūkprogrammu un defense.lv tiek aizsargāts ar SSL tehnoloģiju, kas nodrošina integritātes un konfidencialitātes aizsardzību. Informācijas iesniegšanai aicinām izmantot defense.lv kontaktu formu.

Aicinām sniegt jūsu rīcībā esošo informāciju par visu, kas saistīts ar informācijas sabiedrības tiesību un brīvību apdraudējumiem Latvijā.

Tāpat arī aicinām sekot līdzi defense.lv jaunumiem, izmantojot ziņu un komentāru RSS barotnes. Komentāri ar konstruktīviem viedokļiem un diskusijām ir gaidīti.

Avoti:
1984 hosting: http://1984hosting.com/about/
pietiek.com: http://www.pietiek.com/info/registreties

Tagged:

2012-02-24  »  edgars

 1. huh
  25 February 2012 @ 01:11

  kas tad nu noticis?

 2. petruha
  25 February 2012 @ 09:21

  Būtu vērts pieminēt, ka informācijas iesniegšanai ieteicams lietot TOR.

 3. A.
  25 February 2012 @ 12:04

  SSL tev palīdzēs noslēpt, ko tu iesniedz, bet iesniegšanas faktu, veicot trafika analīzi, var izvilkt arī no šifrēta trafika. Tā ka, ja grib noslēpt arī faktu, ka esi kaut ko iesniedzis, tad tiešām ieteicams lietot Tor.

 4. BlackHalt
  26 February 2012 @ 00:44

  Negribu nevienu aizvainot vai apsaukāties rupjiem vārdiem, bet
  tas ir bezceris.
  Max, ko šādā veida dabūsiet būs defaces.

  Ja jau mani uzskata par mentu, tad nu.

 5. edgars
  27 February 2012 @ 15:34

  Pašreizējais draudu modelis balstās uz pieņēmumu, ka oponents nespēj atlasīt adreses, kas piedalās komunikācijā ar defense.lv.
  Taču, ja ziņotājs uzskata, ka var kļūt par institūciju intereses objektu, tad ieteicama TOR izmantošana.

  Lai arī POST komunikācija ar defense.lv nevar būt tiešs pierādījums informācijas iesniegšanai, vēsture ir pierādījusi, ka pietiek arī ar vienu telefona zvanu (žurnālistes Ilzes Naglas zvans Ilmāram Poikānam), lai uzspļautu cilvēktiesībām un veiktu kratīšanu dzīvesvietā.

 6. rokeris
  29 February 2012 @ 00:40

  šitādus ssl sertifikātus saģenerēt katrs skriptkidijs māk, kur nu vēl “pareizās” iestādes, varēji vismaz savu CA uzcept un CA sertifikātu izlikt, tad infas submitētāji vismaz varētu mēģināt pārbaudīt sertifikāta pareizību un pamanīt izmaiņas…

Re: defense.lv aicina sniegt informāciju un sola aizsargāt informācijas avota noslēpumuTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>