Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

VP ENAP inspektors atsakās atgriezt portāla kompromat.lv arhīvu; noplūdušas arī Ušakova “Skype” sarunas

Kategorija: Incidenti + Juridiskie aspekti + Kibernoziegumi + VP ENAP Kibernoziegumu nodaļa

Latvijas Ekonomikas policijas (Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde), joprojām kavē KOMPROMAT.LV darbu. Jo īpaši inspektors Nauris Liepiņš atsakās atdot portāla arhīvu.

Kā jau aprakstīts, uzbrukuma komanda maskās ar inspektora Nauris Liepiņš rīkojumu, uzlauza interneta hostinga kompānijas durvis un paņēma serverus, kas nodrošina portāla KOMPROMAT.LV darbu. Tajā pašā laikā, “ekonomisti” iznesa no žurnālista Leonīda Yakobson dzīvokļa visus informācijas nesējus, tostarp ģimenes šūnu telefonus. Meklēšanu veica četri policijas darbinieki, tostarp pats Nauris Liepiņš. Žurnālists tika konvojēts uz Ekonomikas policijas nodaļu.

Pēc meklēšanas, inspektors Nauris Liepiņš nolēma aizturēt žurnālistu uz divām dienām. Bet tās nav beigas represijām. No Leonīda Yakobson saņemts paraksts par neizbraukšanu no valsts un joprojām nav atgriezti mobilie telefoni un citas iekārtas.

Inspektors Liepiņš ne tikai atsakās atgriezt portāla KOMPROMAT.LV arhīvu, bet pat sniegt iespēju kopēt datus no konfiscētajiem medijiem. Vienīgais izņēmums ir fotogrāfijas no ģimenes albuma.

Ir aizdomas, ka Latvijas Ekonomikas policijas priekšnieks Gatis Gudermanis ir motivēts šādai rīcībai pret žurnālistu. Avoti policijā stāstīja par Gatis Gudermanisa brāli, kas tagad tiek tiesāts par noziedzīgiem nodarījumiem. Jurģis Gudermanis lielījies, ka viņš nodevis brālim gandrīz 50 000 latu, lai portāls KOMPROMAT.LV tiktu likvidēts. Protams, tas ir apmelojums par godīgu policistu Gatis Gudermanisa no greizsirdīgā brāļa. Droši vien nav naudas summa nefigurēja, bet šādas versijas policijas kalpot interesi par Nīlas Ušakovs reālistiskumu norāda dažas pārdomas. Piemēram, Ekonomikas policijas turpina ignorēt no Elīna Egle nozagto un portāla Puaro.lv ievietoto foto, kur bijušais ierēdnis Jurģis Liepnieks ir radījis galeriju.

Acīmredzot, Elīna Egle nav spējusi motivēt Ekonomikas policiju uz apņēmīgu rīcību. Piemēram sviras uz “Economist” Nauris Liepiņš un viņa priekšnieku Gatis Gudermanisa, acīmredzot, ir tikai pie “Saskaņas centra” Nil Ušakovs galvas. Kā jūs zināt, Leonīds Bogdanovs, pēc demisionējošanas no organizētās noziedzības vadītāja amata kļuva partijas Revīzijas komisijas vadītājs. Varbūt Gatis Gudermanis nolēma sekot viņa pēdās, tāpēc, lai pēc atlaišanas uzkalpotos līdz viņa nākotnes partijas vadībai?

Pavīd informācija, ka žurnālista rīcībā, iespējams, ir arī Nila Ušakova “Skype” sarunas:

Tie, kas to darīja – nu, ka [iesaistīti] Osipovi, tas varētu būt viena simtdaļa, bet es vairāk domāju… Varbūt Ušakovs arī nedeva tiešu norādi, bet to izdarīja tie, kas viņu ļoti mīl. Saprotiet, kad viņi mani pārmeklēja, salauza mana ofisa durvis, iesēdināja uz divām diennaktīm, viņi domāja, ka es apstāšos un pārtraukšu publicēšanu (Jākobsonu pērn 15.decembrī policija aizturēja kriminālprocesa ietvaros, kas tika ierosināts pēc Nila Ušakova iesnieguma par viņa korespondences nozagšanu un publiskošanu – red.). Šis ir otrais mēģinājums pārtraukt, jau radikālāks.

Vai jums ir kas tāds, kas būtu ļoti… (pārtrauc)
… viņi domā, ka varētu tikt nopublicētas Ušakova sarunas “Skype”.

Jums ir tādas?
Es nesaku, ka man ir. Tad viņi varētu iet uz slepkavību. Bet viņiem ir pamats domāt, ka… Lieta tāda, ka mans avots saka, ka bija iespējama arī “Skype” sarunu nozagšana. Ja tas reāli būs, tad tas visu apgriezīs [kājām gaisā]. “Skype” [sarunas] ir pārliecinošākas nekā gmail. Ja tās tiks nopublicētas, iespējams, tas būs gals ne tikai Ušakovam, bet vēl desmitiem politiķu.

VP ENAP Kibernoziegumu nodaļas inspektoru nevienlīdzīgā aktivitāte Elīnas Egles un Nila Ušakova lietās rada pamatotas šaubas par policijas darbinieku politisko neitralitāti.

Viņš arī pauda viedokli, ka tiek izsekots, jo šodien, atgriežoties no policijas, saticis Ekonomikas policijas darbinieku Aleksandru Bebri, kuram esot bijis jāizmeklē uzbrukums portālam “kompromat.lv” pēc Ušakova e-pasta sarakstes publicēšanas. Žurnālists mēģinājis viņu nofilmēt, bet izdevies tikai iemūžināt, kā šis cilvēks bēgot. Viņš neticot, ka var būt šāda sagadīšanās, jo nevienam neesot teicis par došanos uz policiju. Viņš uzskata, ka mērķis ir pārtraukt “kompromat.lv” darbību.

Vienkārši amizanti.

Avoti:
Kompromat.lv: http://www.kompromat.lv/item.php?docid=readn&id=7326
Ir.lv: http://www.ir.lv/2012/3/31/jakobsons-to-izdarija-tie-kas-loti-mil-usakovu
delfi.lv: http://www.delfi.lv/news/national/criminal/uzbrukuma-cietusais-zurnalists-jakobsons-noraizejies-par-gimenes-drosibu.d?id=42258962

2012-04-01  »  edgars

  1. Voldiņš
    2 April 2012 @ 13:19

    Viegli ticis cauri. Man pēc “autortiesību” ENAP 4.nodaļas pārbaudes firmā bija ultimāts, jebvai būs jāizlaiž naudas summa priekš viņiem caur firmu, vai arī krimināllieta par fotošopu. Bija doma iet ziņot, bet, piedodiet, ir bail un ģimene.

Re: VP ENAP inspektors atsakās atgriezt portāla kompromat.lv arhīvu; noplūdušas arī Ušakova “Skype” sarunasTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>