Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

Valsts policijas ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes kibernoziegumu apkarošanas un intelektuālā īpašuma tiesību aizsardzības nodaļa

Kategorija: VP ENAP Kibernoziegumu nodaļa


Gatis Gudermanis
Amats: VP GKrPP Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes priekšnieks
Ar kriminālo pasauli saistīts caur savu brāli Jurģi Gudermani.

Aleksandrs_Buko_VP
Aleksandrs Buko
Amats: Kibernoziegumu apkarošanas un intelektuālā īpašuma tiesību aizsardzības nodaļas priekšnieks
Maģistrs tiesību zinātnē. Ieguvis otru maģistru kibertehnisko ekspertīžu veikšanā “University College Dublin”. Apbalvots par veiksmīgu noziedzīgas grupas atklāšanu, iefiltrējoties pedofilu forumā.


Pēteris Reinfelds
Amats: Vecākais inspektors
Liela pieredze darbā policijā. Galvenā izmeklēšanas metode – informatoru vervēšana. Lai sasniegtu savu neminstināsies pielietot viltu vai melus. Tiek izmantots “sliktā policista” lomai. Īpaši draudzīgas attiecības cenšas uzturēt ar IPS tehniskajām personām, kuras var būt noderīgas neoficiālai informācijas iegūšanai.


Jeļena Fedeņeva
Dzimšanas datums: 1983.08.13.
Amats: Vecākais inspektors
Papīru inspektors. Izmeklē VID datu noplūdes lietu. Kopš 2012. gada vidus amatu pametusi.


Nauris Liepiņš
Dzimšanas gads: 1981
Amats: Vecākais inspektors
Absolvējis policijas koledžu. Brīvajā laikā spēlē basketbolu un dzied “Gangsta rap” apvienībā “Z-KALNS”. Izmeklē Nila Ušakova e-pasta noplūdes lietu. Pēc Liepiņa ierosinājuma tika veikta kratīšana vēstures skolotāja dzīvesvietā.


Aleksandrs Bebris
Dzimšanas datums: 1986.02.10.
Amats: Inspektors
Absolvējis policijas koledžu. Brīvajā laikā spēlē grupā “MAGURA”. Izmeklē kompromat.lv uzlaušanas lietu.


Mārtiņš Ūdris
Amats: Inspektors
Dzimšanas datums: 1984.02.15.
Bijušais hackers.lv foruma administrators. Zināms ar iesauku “brain”, “broadcast255” un “kāposts”.  Pastāv aizdomas, ka vecākā inspektora Pētera Reinfelda savervēts, Mārtiņš Ūdris bez tiesiska pamata nodevis hackers.lv foruma lietotāju datus policijai, kas vairākiem M.Ūdra bijušajiem cīņu biedriem beidzies ar policijas apmeklējumu. Ar to arī skaidrojuma interneta lietotāju negatīvā attieksme pret M.Ūdri. Pēc vakarskolas pabeigšanas par saviem līdzekļiem uzsācis studijas Latvijas Universitātē un 2012. gadā ieguvis bakalaura grādu tiesību zinātnē. Piestrādā “University College Dublin” par programmētāju, kur iegūst lielāko ienākumu daļu. Tiek raksturots kā viscilvēcīgākais no nodaļā strādājošajiem inspektoriem. Nodaļas priekšnieks Aleksandrs Buko un Mārtiņš Ūdris ir vienīgās personas nodaļā, kam ir nepieciešamās tehniskās zināšanas ar IT saistīto noziegumu izmeklēšanā.


Dzintars Vikšers
Amats: Vecākais inspektors
Intelektuālo tiesību aizsardzības speciālists.


Raimonds Zīlīte
Amats: Vecākais inspektors
Intelektuālo tiesību aizsardzības speciālists.

Santa Štamere
Santa Štamere
Dzimšanas datums: 1976.01.14.
Amats: Vecākais inspektors
Izmeklē “torrenti.lv” lietu un Neo lietu.

 

Inspektori, kas izmeklē skaļās lietas, lēmumus nepieņem patstāvīgi. Veicot kratīšanu, nodaļas darbinieki cenšas iekļūt personas dzīvesvietā līdz ar kratāmo personu, lai nenokļūtu lūdzēju lomā un  personai nedotu iespēju iznīcināt pierādījumus. Gadījumā, ja pastāv aizdomas, ka kratāmā persona varētu pielietot tehniskos informācijas aizsardzības līdzekļus (šifrēšana utt.), tad darbinieki kratīšanu veic tā (ieskaitot spēka pielietošanu), lai novērstu personas iespēju aktivizēt šos informācijas aizsardzības līdzekļus.

Aicinājums defense.lv lasītājiem sniegt jūsu rīcībā esošo informāciju par nodaļu un tajā strādājošām personām.
Šis ieraksts tiks papildināts līdz ar jaunas informācijas saņemšanu.

Informācija saņemta no, iespējams, procesos apsūdzētām personām, tāpēc šeit atspoguļotā informācija jāvērtē kritiski.

Avoti:
Valsts policija: http://www.vp.gov.lv/?id=62&structid=24&parentid=4&atslega=1
Valsts policija: http://www.vp.gov.lv/faili/relizes/Kopsavilkums%20Marts.xls

2012-04-16  »  edgars

 1. Kartupelis
  9 April 2012 @ 09:26

  Informācija ir no praktikanta, kas tur ir strādājis, izgāja LU juristu praksi, šādas tādas lietas zinu pats. Pats viņš tur strādāt nepalika, jo kļuva skaidrs, kas tur notiek. Alga nekāda, visi gūst ienākumus no nelikumībām, ģimenes jābaro. Visi darbinieki, izņemot priekšnieku, tiek regulāri saukti uz KNAB, ir pret atsevišķiem viņiem kriminālprocesi, bet kamēr nav notiesāts, tikmēr nav vainīgs un turpina strādāt. Pēcis un Bebris tur tikai raksta atbildes uz iesniegumiem, kā arī izpilda uzdevumus kādu piespiest pēc vajadzības, ņem kukuļus. Nauris esot visgudrākais, jo pat pabeigta kautkāda skola, tā vienīgā tante strādā tur tajā nodaļā laikam nesen, nav informācijas. Savukārt brainkāpots tur parādoties ļoti reti, pabeidzis 9. klases, pats kārdo vēljoprojām, no IT neko atskaitot kidiju foruma līmeni nesaprot. Priekšnieks tur ir piesardzīgs un tiešā tekstā neliek izpildīt nelikumības, bet dod uzdevumus tāpat, jo padotie uz savu galvu to nedarīs. Kopumā tā visa ir piramīda, kur nauda tiek iegūta kārdojot pašiem(kāposts), paņemot daļu no aizturētās naudas(visi), izpildot pasūtījumus(visi) pret Jēkabsona kungu un citiem. Un vēl tur var iegādāties arī izdrukas no reģistriem, ja ir pazīšanās, laikam esot bijuši pieci lati par VID infomāciju. Praktikants tāpēc tur arī nepalika.

 2. Anonymous
  9 April 2012 @ 11:30

  Mārtiņš Ūdris
  http://imageshack.us/photo/my-images/577/uudris.gif

 3. Dildo
  10 April 2012 @ 08:37

  Labs melnais PR. Interesanti kurš šo pasūtīja?

 4. Paider
  11 April 2012 @ 19:01

  Paskataties šitiem VID ienākumu deklarācijas, tur daudz kā interesanta. Piemēram, to, ka kāposts vienlaicīgi strādā valsts policijā un Dublinas universitātes koledžā.

  Vai tas, kā Reinfeldam parādi, neskatoties uz to, ka viņa apgādībā ir 3 bērni un ir samērā neliela alga, lieli parādi ātri vien pārvēršas par uzkrājumiem (2004., 2005. un 2006. gada deklarācijas).

 5. swensons
  11 April 2012 @ 20:59

  Ir vēlviens darbinieks, Edmunds Zālīte, staigā līdzi autortiesību pārbaudēs kā speciālists, agrāk ir darbojies ar hostingiem un kaukādām asociācijām. AKALAA laikam pārpirka.

 6. Mārtiņš Ūdris
  12 April 2012 @ 09:49

  Uzdūros šim saturam pirmdien no rīta. Amizanti man likās tas, ka godātais raksta autors nav papūlējies uzzināt informāciju no sākuma avota, proti, manis. Nu, kam gan negadās, visi taču mēs esam cilvēki.

  Veltīju nedaudz laiku un pirmdien vakarpusē nosūtīju publisku vēstuli lasītājiem un redakcijai izmantojot iepriekšminētā resursa saziņas formu. Biju pārliecināts, ka redakcijai nebūs nepieciešams ilgs laiks šīs informācijas apstrādei. Bet pagājušas jau ir trejas dienas, negribētos ticēt, ka tiek publiskota tikai “pareizā” informācija, tāpēc, gan jau, ka pie vainas ir kāda tehniska ķibele. Tur ir visa informācija, kas redakciju un lasītājus varētu interesēt sākot no pavisam veciem laikiem līdz hackers.lv un mūsdienām. Ceru, ka pievienos sadaļai par mani.

  Publicētā bilde komentāros ir tāda ļoti paveca, varētu būt problēmas mani uz ielas atpazīt, tāpēc mēģināšu aizsūtīt jaunāku.

  Tomēr, ja ir vēlme izlasīt šos datus bez kavēšanās, tie ir pieejami tālākminētajā resursā. Tur es vēl šo to interesantu plānoju uzrakstīt, tā kā publika laipni lūgta izteikt komentārus, idejas.

  http://udris.eu/?p=8

 7. BlackHalt
  12 April 2012 @ 12:08

  defense.lv vajag uztaisīt forumu un būs hackers.lv atdzimšana! ;)

 8. BlackHalt
  12 April 2012 @ 12:19

  Mārtiņš Ūdris, gatavais Rainis!
  Uzraksti par Lasis Team!

 9. BlackHalt
  12 April 2012 @ 12:27

  Mārtiņš Ūdris, uzraksti par kārdošanu!

 10. BlackHalt
  12 April 2012 @ 12:28

  Mārtiņš Ūdris uzraksti par pods_lv uzlaušanu!

 11. BlackHalt
  12 April 2012 @ 12:31

  Mārtiņš Ūdris, esi gatavais jēriņš! :)

 12. Mārtiņš Ūdris
  12 April 2012 @ 14:33

  Man ir patiess prieks, Uldi, ka Jūsu sirdī visus šos gadus ir atvēlēta tik plaša vieta man ar tik nemainīgu un uzstājīgu repertuāru. Jūsu patiesās, neviltotās emocijas visu izsaka. Paldies.

 13. BlackHalt
  12 April 2012 @ 15:54

  Nu re, nebūtu nemaz atbildējis, ja kaut kas no tā nebūtu patiesība.
  Tā saucas izprovocēšana.

 14. edgars
  13 April 2012 @ 09:08

  Mārtiņ: Vēstule tā īsti neatbilst defense.lv formātam, tāpēc aicinu pievienot to šeit zem raksta, kā komentāru.

 15. hvz
  13 April 2012 @ 11:07

  Tajā ūdra lapelē tak nekā nav. Viens raksts ar baisām pretenzijām uz analītiku un beigās ūdens viens ir.

 16. intars
  16 April 2012 @ 17:07

  Liepiņš taču piestrādājis (laikam joprojām arī) par bounceri Rīgas naktsklubos

 17. wtf
  19 April 2012 @ 19:09

  Kāda jēga šādas informācijas publicēšanai?

 18. XXL
  19 April 2012 @ 20:23

  wtf
  Jēgas šādai info publicēšanai protams ir tuvu nullei, taču šādā veidā daži indivīdi apmierina savas tieksmes

 19. edgars
  20 April 2012 @ 09:13

  Sabiedrībai ir interesanti uzzināt, kas sargā mūsu kibervidi, un kas ir (precīzāk – nav) tie Ķuža kunga pieminētie 5 augstas klases speciālisti:
  https://defense.lv/2012/02/10/vp-enap-kibernoziegumu-izmeklesanas-nodala-strada-5-augstas-klases-specialisti/

 20. ehh
  27 April 2012 @ 15:39

  zalite ari ieks enap? vins tak it cilveks pie ljoņkas. kas tas iznak?

 21. edmunds zalite
  28 December 2012 @ 17:24

  swenson: nekad neesmu straadaajis ne policijaa ne LAKKA, un arii nevienu paarbaudijis neesmu, taa kaa skjiet tavaa riiciibaa ir nokljuvusi nepatiesa informaacija vai arii tu to izdomaaji pats.

 22. Anonymous
  15 April 2014 @ 16:50

  Nila Ušakova lietas izmeklētājs Nauris Liepiņš pametis sievu un parādījies sabiedrībā ar Samantu Tīnu http://www.delfi.lv/izklaide/slavenibas/muziki/samanta-tina-iziet-sabiedriba-ar-jaunu-pavadoni.d?id=44401611

Re: Valsts policijas ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes kibernoziegumu apkarošanas un intelektuālā īpašuma tiesību aizsardzības nodaļaTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>