Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

DP pērn ierosinājusi 13 kriminālprocesus par informācijas izpaušanu; KNAB izmanto DLP tehnoloģiju

Kategorija: DP + Informācijas atklātība + KNAB

Speciālisti uzsver nepieciešamību ieviest pēc iespējas stingrāku iekšējo kontroli, taču svarīgs esot arī «cilvēciskais faktors». Piemēram, pērn Drošības policijā (DP) uzsākti trīs kriminālprocesi par valsts noslēpuma apzinātu izpaušanu un astoņi kriminālprocesi par neizpaužamu ziņu izpaušanu, un, analizējot tos, redzams – galvenais noplūdes avots bija personas, kuru rīcībā bija nodota aizsargājamā informācija. Viņu motivācija ir dažāda – materiālā ieinteresētība, personiskie motīvi, Dienai skaidro DP. Satversmes aizsardzības birojā norādīja, ka iestāde veic rūpīgas personu pārbaudes pirms speciālās atļaujas darbam ar valsts noslēpumu izsniegšanas vai pieņemšanas darbā. Ē. Kalnmeiers uzskata, ka darbinieku atlases kārtība jāpadara stingrāka arī tiesībsargājošajās iestādēs, veicot jaunpieņemamo darbinieku psiholoģisko testēšanu. Esot zinātniski pamatotas metodes, kā to darīt.

J.Streļčenoks stāsta, ka pastiprināti drošības mehānismi gan informācijas tehnoloģiju jomā, gan fiziskā drošība. «IT jomā daudz kas izdarīts, lai kontrolētu informācijas plūsmu, lai sistēma ar kādiem noteiktiem signāliem vērstu mūsu uzmanību. Piemēram, ja ir liels informācijas apjoms, kas iziet. Ir visdažādākās kombinācijas, ko varam sakonfigurēt, kas dotu mums vismaz pamatu pievērst tai darbībai, tam darbiniekam uzmanību,» skaidro J.Streļčenoks.

Avoti:
Diena.lv: http://www.diena.lv/latvija/informaciju-no-knab-nopludina-ta-saucamie-kurmji-13942724

2012-04-20  »  edgars

  1. hvz
    20 April 2012 @ 10:55

    šaubos, vai viņi izmanto kaut kādu DLP tehnoloģiju. Drīzāk kāds log analizators uzlikts un viss. Pie tam viņiem tak visi pierādījumi ir jāglabā taustāmā formā. tas nozīmē, ka sarunu ieraksti ir uz cd/dvd diskiem, nevis datu bāzē. Diez vai izmeklētāju rīcībā ir katram savs slēgts kabinets. Tur iespējas nokopēt datus un neatstāt nekādas pēdas ir lielas.

  2. heh
    20 April 2012 @ 13:09

    gan jau Soroka tur kaut ko notirgojis :)

Re: DP pērn ierosinājusi 13 kriminālprocesus par informācijas izpaušanu; KNAB izmanto DLP tehnoloģijuTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>