Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

VP ENAP veic kratīšanu kompromat.lv datorspeciālista dzīvesvietā

Kategorija: Kibernoziegumi + VP ENAP Kibernoziegumu nodaļa

Kā pastāstīja Jākobsons, Valsts policijas Ekonomikas policijas pārvaldes darbinieki šorīt agri ieradušies pie viņa drauga, kurš palīdz uzturēt «kompromat.lv», un paņēmuši viņa datortehniku – «visu, ko varēja paņemt». Starp policijas izņemtajiem priekšmetiem esot vismaz viens dators, kā arī mobilais tālrunis.

Jākobsons sapratis, ka šīs darbības tiek veiktas kriminālprocesā, kuru policija sākusi pēc viņa iesnieguma par «kompromat.lv» uzlaušanu.

Valsts policijas preses pārstāve Sintija Virse apstiprināja, ka Ekonomikas policija šodien veikusi vairākas kratīšanas minētajā kriminālprocesā. Kratīšanās izņemti datu nesēji. Pie kā veiktas kratīšanas un cik tās bijušas, Virse neatklāja.

Noprotams, ka žurnālists Jākobsons ar savu datorspeciālistu iestudējuši kompromat.lv uzlaušanu, lai pievērstu uzmanību publikācijām par Nilu Ušakovu.

Pēc pirmo Nila Ušakova vēstuļu publicēšanas 2011 gada decembra sākumā KOMPROMAT.LV uzbruka nezināmi hakeri, izraisot portālā darbības paralizēšanu. Par to Leonīds Jākobsons uzrakstīja vēstuli Latvijas Ekonomikas policijai. Tā rezultātā tika ierosināts kriminālprocesa ar numuru 11816021811. Izmeklēšanu uzdeva inspektoram ALEKSANDRS Bebris.

Avoti:
TVNET: http://www.tvnet.lv/zinas/kriminalzinas/419458-veiktas_vairakas_kratisanas_kompromatlv_lieta/
kompromat.lv: http://www.kompromat.lv/item.php?docid=readn&id=7358

2012-04-27  »  edgars

Re: VP ENAP veic kratīšanu kompromat.lv datorspeciālista dzīvesvietāTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>