Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

Uzlauzta tautas iniciatīvu platforma manabalss.lv

Kategorija: Datu drošība + eVelešanas + Incidenti + Kibernoziegumi + Ļaunatūra + Personas dati

[10:57 PM – 10 Jun 12] ManaBalss.lv kopš vakardienas 14:00 nestrādā; bija uzbrukums – vēršamies policijā. Dati neskarti.

Svētdien no rīta tika uzlauzta sabiedrības iniciatīvu platforma manabalss.lv.
“Tie nebūs politiskie hakeri, viņi, visticamāk, ir starptautiski mājaslapu uzlauzēji, kuri atrod mājaslapas, kam ir liels apmeklētāju skaits. Viņu mērķis – lai mājaslapas apmeklētāji aiziet uz viņu lapām, reklāmām un tamlīdzīgi. Mājaslapa tika uzlauzta, bet nekāds ļaunums netika izdarīts,” stāstīja K.Blaus.

Viņš uzsvēra, ka patlaban gatavo iesniegumu policijai. “Esam pieprasījuši datus hosting kompānijai, lai sniegtu maksimāli daudz informācijas policijai,” norādīja viens no mājaslapas dibinātājiem. K.Blaus stāstīja, ka uzbrukumi lapai sākušies svētdien no rīta, bet pēcpusdienā parādījās pirmās ziņas, ka lapa nestrādā. Pirmdienas rītā visas problēmas izdevās novērst. Par līdzīgiem uzbrukumiem K.Blaus dzirdējis arī citām mājaslapām. “Mājaslapa rādījās balta, bet paraksti, iniciatīvas – viss bija drošībā. Tehniski lapa strādāja, bet lietotāji to redzēja baltu,” atminas mājaslapas dibinātājs.

Lai gan bijuši vairāki mēģinājumi, šis bija pirmais gadījums, kad hakeriem izdevies bojāt šo mājaslapu. “Protams, ka runāsim ar hakeriem, kuri varētu ieteikt, kā stiprināt drošību, bet dažreiz ir tā, ka uzlauž pat valdības līmeņa mājaslapas. Vienmēr pastāv tāda iespēja,” teica K.Blaus.

Ir bezjēdzīgi gatavot iesniegumu policijai, tajā pašā laikā apgalvojot, ka nekāds kaitējums netika izdarīts. Pietam ir apšaubāms, ka personas datu noplūde nav būtisks ļaunums.
Pēc apraksta spriežot, visdrīzāk manabalss.lv administratora dators bija inficēts, un manabalss.lv ssh/ftp piekļuves paroles nonāca ļaunatūras autoru rīcībā.

Avoti:
Diena.lv: http://www.diena.lv/latvija/viedokli/manabalss-lv-majaslapu-uzlauza-starptautiski-hakeri-13951970
Manabalss.lv: https://twitter.com/ManaBalss/statuses/212060916324368384

Tagged:

2012-06-13  »  edgars

  1. reņģis
    14 June 2012 @ 16:25

    viņiem glabājas bankas dati un paroles, un kāds tos var būt savācis, bet ļaunums neesot izdarīts?… ļaunums laikam būtu tikai tad, ja kaut ko izdzēstu, jo rezerves kopijas tādiem pro droši vien arī nav

  2. oto
    14 June 2012 @ 17:05

    Ko tu tur murgo. Banku dati tur neglabājas nekādīgi, jo autorizācija ir jāveic kattreiz no jauna. Bīstami būtu, ja uzlauzta un ilgāku laiku kāds sniffojis datus.

Re: Uzlauzta tautas iniciatīvu platforma manabalss.lvTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>