Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

CERT.LV darbības nodrošināšana nodota Aizsardzības ministrijai

Kategorija: cert.lv + SM

MK sēdes PROTOKOLS Nr.20:
Rīgā, 2012.gada 17.aprīlī
Atbalstīt Satiksmes ministrijas un Aizsardzības ministrijas priekšlikumu Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas (CERT.LV) darbības nodrošināšanu nodot Aizsardzības ministrijai. Satiksmes ministrijai un Aizsardzības ministrijai divu nedēļu laikā iesniegt Finanšu ministrijā precizēto bāzes izdevumu aprēķinu 2013.-2015.gadam, paredzot dotācijas no vispārējiem ieņēmumiem 51 644 latu apmērā pārdali no Satiksmes ministrijas valsts budžeta 03.00.00 programmas “Nozares vadība” uz Aizsardzības ministrijas budžeta bāzes izdevumiem. Palielināt Aizsardzības ministrijas bāzes izdevumus 2013.-2015.gadam no dotācijas no vispārējiem ieņēmumiem 225 999 latu apmērā, tajā skaitā no Satiksmes ministrijas pārdalītā finansējuma 51 644 lati, lai nodrošinātu Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas (CERT.LV) funkciju izpildi 2012.gada līmenī.

Nacionālā IT drošības padomes sēdes PROTOKOLS Nr.7:
Rīgā, 2012.gada 7.jūnijā
Padome nolēma:
Izpildot Ministru kabineta 2012.gada 17.aprīlī pieņemto lēmumu (sēdes protokols Nr.20, 38§) par CERT.LV darbības nodrošināšanas nodošanu Aizsardzības ministrijai, aicināt nodrošināt CERT.LV un līdz šim izveidotās nacionālās IT drošības turpinātību.

Nav gan skaidrs, kas tiek aicināts nodrošināt šo “turpinātību”.

Avoti:
CERT.LV: http://cert.lv/resource/show/201
Likumi.lv: http://www.likumi.lv/doc.php?id=246856

2012-06-20  »  edgars

 1. edgars
  28 February 2014 @ 14:12

  No Elīnas Neimanes maģistra darba:
  Intervija ar Aizsardzības ministrijas valsts sekretāru Jāni Sārtu
  Jūs minējāt, ka šobrīd notiek Nacionālās IT drošības padomes pārņemšana, bet no šī gada Aizsardzības ministrijai tika pievienots arī CERT.LV. Esmu dzirdējusi, ka Aizsardzības ministrija aktīvi lobēja šīs institūcijas pārņemšanu savā paspārnē. No kurienes bija šī lielā vēlme?
  Liela vēlme būtu pārspīlēti teikts. Bet mums bija [zināmas] intereses. Satiksmes ministrija viņu izveidoja un viņu taisīja, bet, ja mēs skatāmies uz Satiksmes ministrijas prioritātēm, kur ir ceļi, dzelzceļi un daudzas citas lietas, tad tā kiberdrošība vienmēr nonāca sekundārā jomā gan līdzekļu, gan politiskā fokusa dēļ. Droši vien, ja cilvēkiem [Satiksmes ministrijā] paprasītu, viņi pat nezinātu, ka viņi par to atbild. Redzot to kopainu mūsu dienaskārtībā un kiberdrošības lomu tajā, kā arī attīstoties kopējam draudu fonam un zinot, ka nākotnes kari noteikti būs ar kiberelementiem, mēs bijām gatavi viņu pārņemt, jo politiskā prioritāte šeit [kiberdrošībai] būs daudz augstāka. Es pieņemu, ka mēs spēsim daudz vairāk reaģēt uz resursu pieprasījumiem, kas ir vajadzīgi šajā jomā.

Re: CERT.LV darbības nodrošināšana nodota Aizsardzības ministrijaiTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>