Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

CERT.LV: Kādai no Latvijas ministrijām uzbrukuši hakeri

Kategorija: cert.lv

 

Netiek atklāts, kurai ministrijai uzbrukts, bet publiskota informācija par hakeru izmantotajiem rīkiem un iespējamiem mērķiem. Uzbrukuma laiks netiek konkretizēts – var nojaust, ka tas noticis pirmajā pusgadā.

Latvijas gadījumā uzbrukums tika realizēts, upurim izsūtot speciāli sagatavotu e-pastu, kura pielikumā bija «Microsoft Word» dokuments. Upurim atverot dokumentu, fonā tiek izpildītas uzbrucēja programmatūras dotās instrukcijas, uzstādītas ļaundabīgās programmatūras komponentes un veidota saziņa starp upura datoru un uzbrucēju kontrolcentru.

Kā informē «CERT.LV», Latvijas gadījumā izmantots datoru uzlaušanas rīks «Enfal», kas iepriekš fiksēts uzbrukumos pret valsts iestādēm un citiem mērķiem dažādās pasaules valstīs. «Enfal» sākotnēji saistīja ar Ķīnu, bet tas pamanīts arī uzbrukumos pret IT resursiem šajā valstī.

Par mērķēto uzbrukumu tika vēstīts «CERT.LV» pārskatā par darbību šī gada otrajā ceturksnī, taču bez sīkāka apraksta par notikušo.

Premjers Valdis Dombrovskis (V) šodien pēc koalīcijas padomes sēdes žurnālistiem sacīja, ka uzbrukums ministrijai nav ikdienišķa lieta, tomēr tas arī nav pirmais gadījums, kad valsts iestāžu mājaslapas vai datubāzes piedzīvo hakeru uzbrukumus. Tas tikai kārtējo reizi parāda to, ka valstij ir jāturpina strādāt pie kiberdrošības stiprināšanas, uzsvēra premjers. Viņš piebilda, ka šis jautājums ir aktuāls ne tikai Latvijā, bet arī visā pasaulē. Arī premjers neatklāja, kura ministrija piedzīvojusi hakeru uzbrukumu.

Tik garš savārstījums, bet tā arī netiek sniegta atbilde uz jautājumu, ar ko šie uzbrukumi atšķiras no ikdienas uzbrukumiem, kas tiek vērsti pret Latvijas resursiem ik brīdi.

CERT.LV nav norādījuši galveno iemeslu, kas mērķtiecīgos uzbrukumus padara īpaši bīstamus. Proti, ka speciāli sagatavotais e-pasts var būt latviešu valodā un var nākt no sūtītāja, no kura tiek gaidīts šāds e-pasts (piemēram, padotības iestādes).

Avoti:
Delfi.lv: http://www.delfi.lv/news/national/politics/certlv-kada-latvijas-ministrija-piedzivojusi-merktiecigu-hakeru-uzbrukumu.d?id=42549242
Apollo.lv: http://www.apollo.lv/zinas/kadai-latvijas-ministrijai-uzbrukusi-hakeri/524006
Tvnet.lv: http://www.tvnet.lv/tehnologijas/internets/430939-dombrovskis_kiberdrosibai_japievers_aizvien_lielaka_uzmaniba
LTV: http://www.ltv.lv/zinas/latvija/tehnologjijas/virtualie-uzbrukumi-un-realas-zadziibas.a13567/

2012-07-30  »  edgars

Re: CERT.LV: Kādai no Latvijas ministrijām uzbrukuši hakeriTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>