Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

Konstatēti pārkāpumi izmeklēšanā saistībā ar kompromat.lv uzlaušanu

Kategorija: Juridiskie aspekti + VP ENAP Kibernoziegumu nodaļa

Pēc visiem mēģinājumiem novērst informācijas izplatīšanos, anonīmi Ušakova aizstāvji marta beigās uzbruka KOMPROMAT.LV žurnālistam Leonīds Yakobson. Kad tas nelīdzēja un portāls turpināja strādāt, tad ekonomiskā policija 25 aprīlī izņēma portāla IT-speciālista Andrejs L. piederošo tehniku un informācijas nesējus, it kā turot viņu aizdomās par hakeru uzbrukumiem portālam. Kaut policija zināja ļoti labi, ka Andrejs L. nevar būt tas, kas traucē portāla darbu ar hakeru uzbrukumiem. Andrejs L. devās uz portālu tikai no sava mājas datora, un šīs vizītes nebija ar datorurķēšanas pazimēm. Tiesiskajā vakūmā inspektors Nauris Liepiņš un viņam līdzīgie var patvaļīgi darboties saskaņā ar Ušakova interesēm.

Tie pārmeklēja un konfiscēja portāla IT speciālista Andrejs aprīkojumu. Kaut gan viņam nevarēja būt nekāds iemesls, lai traucētu portāla darbību, tāpat kā viņam nav nekāda sakara ar Nils Ušakovs (atšķirībā, acīmredzot, no Ekonomikas policijas inspektora Nauris Liepiņš un viņa kolēģiem).
25 aprīlī policija konfiscēja portāla KOMPROMAT.LV IT speciālista mobilos telefonus, datorus, video kameras, tas ir, visus medijus.

Četrus mēnešus vēlāk, pēc daudzām sūdzībām prokuroram, inspektors Nauris Liepiņš 23.augustā beidzot atgrieza Andrejam 25.aprīlī konfiscēto, tomēr nemaz neatvainojoties. Ekonomiskajā policija bija spiesta izpildīt virsprokuratūras prokurora Vilnis Ulmis rīkojumu.
Tagad IT speciālists gatavo prasību tiesā par policijas nodarīto zaudējumu atlīdzību.

Iepriekš jau tika rakstīts par kompromat.lv datorspeciālista kratīšanu.

Žēl, ka vēstulē nav minēts, kādi konkrēti pārkāpumi kriminālprocesa izmeklēšanā tika konstatēti.

Avoti:
Kompromat.lv: http://www.kompromat.lv/item.php?docid=readn&id=7500

2012-08-29  »  edgars

Re: Konstatēti pārkāpumi izmeklēšanā saistībā ar kompromat.lv uzlaušanuTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>