Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

CERT.LV: Visiem, kas lieto Internet Explorer ieteicams izmantot kādu citu pārlūku

Kategorija: cert.lv

Vācijas informācijas sistēmu drošības aģentūra ieteikusi visām valsts iestādēm pārstāt lietot “Microsoft” interneta pārlūku “Internet Explorer” (IE) sakarā ar ievainojamību, kas atrasta vairākās pārlūka versijās, ziņo starptautiskie mediji.

Latvijas informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas “CERT.LV” speciālists Gints Mālkalnietis teica, ka “CERT.LV” pagaidām īpašu trauksmi necels, taču ieteic visiem, kas lieto IE, izmantot kādu citu pārlūku līdz brīdim, kad “Microsoft” izsūtīs kārtējo IE jauninājumu ar ievainojamības “ielāpu”.

Kā ziņo britu avīzes “The Telefgraph” ziņu portāls, “Microsoft” jau piedāvājis pagaidu “ielāpu” lejupielādei un programmatūras kompānija apgalvojusi, ka pamanīts tikai neliels skaits “mērķētu uzbrukumu” pret IE lietotājiem. Tā sauktie “mērķētie uzbrukumi” (no plaši lietotā angliskā “targeted attack”) parasti vēršas pret kāda konkrēta uzņēmuma vai iestādes datu sistēmām, krāpniecības, darbības traucēšanas vai izspiegošanas nolūkos.

Mālkalnietis arī norādīja, ka Latvijā IE izmanto samērā maz, visticamāk, to ne īpaši daudz lieto arī valsts iestādēs. Biežāk izmantojot atvērta koda pārlūku “Firefox”, uz kura atrastā ievainojamība neattiecas. Viņš teica, ka, ja “CERT.LV” pamanīs uzbrukumu centienus pret IE lietotājiem Latvijā, tad tiks apsvērta stingrāka brīdinājuma izteikšana.

“Pagaidām iesakām lietot citu pārlūku, salāpīt IE, un saskaņā ar labu praksi nedoties uz nepazīstamām saiknēm, kas parādās negaidītā vai aizdomīgā e-pastā,” teica Mālkalnietis.

Kā ziņo “The Telegraph”, “Microsoft” pilnu IE jauninājumu varētu piedāvāt automātiskai lejupielādei un instalācijai tikai apmēram pēc nedēļas.

Tad, kad uzbrukumi parādīsies, pārstāt lietot IE jau būs par vēlu. Ideja par cita pārlūka lietošanu tikai līdz brīdim, kamēr Microsoft izstrādā labojumus, arī nav sevišķi apdomīga.

Avoti:
Delfi.lv: http://auto-tehnika.delfi.lv/dazadi/vacijas-un-zviedrijas-valdibas-sacel-trauksmi-par-ievainojamibu-parluka-internet-explorer.d?id=42683440

2012-09-19  »  edgars

 1. Karlis
  20 September 2012 @ 08:40

  Microsoft publicējis FixIt ielāpu šim caurumam
  http://support.microsoft.com/kb/2757760

 2. Mr. Serge
  20 September 2012 @ 12:22

  Jā, bet, piemēram, e-paraksta lietošana ar eID karti bez «čerez žo» variantiem ir iespējama vienīgi ar IE, nevienā citā pārlūkā nestrādā. Ko darīt?

Re: CERT.LV: Visiem, kas lieto Internet Explorer ieteicams izmantot kādu citu pārlūkuTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>