Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

Hakeri uzbrūk jaunatklātajai Latvija.eu mājaslapai

Kategorija: cert.lv + Incidenti + VP ENAP Kibernoziegumu nodaļa

«Neilgi pēc Latvijas Institūta paziņojuma par valsts jaunā oficiālā informatīvā portāla Latvia.eu atklāšanu tas ik pa brīdim nav pieejams, un sākotnējā diagnostika liecina, ka piektdienas pēcpusdienā tam noticis mērķtiecīgs uzbrukums,» norāda Latvijas Institūta pārstāvis Kārlis Pots.

Nav skaidrs, kā izpaudās hakeru uzbrukums. Mājaslapa esot balstīta uz atvērtā koda Drupal dzinēja. BlackHalt ir pamanījis XSS ievainojamības un SQL injekcijas arī netiek izslēgtas.

Latvijas Institūts ir vērsies Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijā CERT, kā arī rakstīs iesniegumu Valsts policijai, lai atklātu ļaundarus, kas uzbrūk valsts oficiālajam portālam, norāda K. Pots, uzsverot, ka vienīgais portāla uzdevums ir pozitīvas Latvijas atpazīstamības veicināšana.

“Šis fakts nepārprotami norāda uz to, ka ir nepieciešami nopietnāki ieguldījumi valsts kiberdrošībā stratēģiski svarīgu vietņu aizsardzībā,” norādīja Pots.

Ši fakts vairāk gan norāda uz to, ka mājaslapu izveide ir jāuztic konkursa kārtībā izvēlētiem profesionāļiem, nevis partijas biedru dēliem.

«Esam patīkami satraukti, atklājot šo valsts vizītkarti. Jaunā Latvijas mājaslapa ir moderna un nenoliedzami skaista,» uzskata Latvijas Institūta direktore Karina Pētersone.
Latvia.eu izveidošana izmaksājusi 7,5 tūkstoši Ls, no kuriem 3,5 tūkst. Ls tika saņemti no Eiropas Savienības pārstāvniecības Latvijā. Portāla izstrāde ilga aptuveni gadu. Lapas izstrādi veica dizaina aģentūra Asketic.

Reģistrācijas numurs: 40003646164
Firma: sabiedrība ar ierobežotu atbildību “Asketic”
Ieceltas: Valde: Baštiks Miķelis, Rīga, Anniņmuižas bulvāris 46-53, valdes loceklis, ar tiesībām pārstāvēt kapitālsabiedrību atsevišķi; Jukumsons-Jukumnieks Krišjānis, Rīga, Kalnciema iela 116a-13, valdes priekšsēdētājs, ar tiesībām pārstāvēt kapitālsabiedrību atsevišķi

Avoti:
DB: http://www.db.lv/foto-video/foto/hakeri-uzbrukusi-un-paralizejusi-jaunatklato-latvijas-majaslapu-latvia-eu-379105
DB: http://www.db.lv/tehnologijas/internets/karina-petersone-jauna-latvijas-majaslapa-ir-moderna-un-nenoliedzami-skaista-378902
LTV: http://www.ltv.lv/zinas/latvija/tehnologjijas/hakeri-uzbruk-nule-atklatajai-latvia.eu.a14971/

2012-09-22  »  edgars

  1. Anonymous
    22 September 2012 @ 19:59

    Asketic taisa normālu dizainu un ir labi dizaineri, paskaties ir.lv/7guru/eparaksts. Redzams, ka koderi viņi sūdīgi.

Re: Hakeri uzbrūk jaunatklātajai Latvija.eu mājaslapaiTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>