Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

Latvija piedalās “Cyber Europe 2012” IT drošības mācībās

Kategorija: cert.lv + FKTK + LVRTC + SM

Ceturtdien, 2012. gada 4. oktobrī, Eiropas Savienības dalībvalstīs notiek informācijas tehnoloģiju (IT) drošības mācības «Cyber Europe 2012». Šīs ir jau otrās šāda veida mācības Eiropas mērogā, un tajās jau otro reizi piedalās arī Latvija.

Teorētisko mācību mērķi ir pārbaudīt mehānismus un procedūras, kas nosaka informācijas plūsmu krīzes situācijā gan valsts institūciju, gan starpvalstu līmenī, kā arī novērtēt sadarbību starp valsts sektoru un privātajām institūcijām krīzes apstākļos. Lai izvirzītos mērķus sasniegtu, mācībās tiek simulēti plaša mēroga IT drošības incidenti, kuru novēršanā iesaistās visi mācību dalībnieki, veicinot starptautisko sadarbību Eiropas mērogā, informēja CERT.LV (Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija) pārstāve Līga Besere.

Latvijas dalībnieku grupu pārstāv CERT.LV, Finanšu un kapitāla tirgus komisija, Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs, SEB banka, Swedbank, Telia Latvija un Satiksmes ministrija.

Intensīvā mācību procesā 400 drošības eksperti no finansu, telekomunikāciju un interneta pakalpojumu sniedzējiem un valsts institūcijām apstrādā 1200 dažādus starptautiskus informācijas tehnoloģiju drošības incidentus, kas ir apvienoti simulētā, pret Eiropu vērstā DDoS (Distributed Denial of Services) kiberuzbrukumā.

Mācības organizē Eiropas Tīklu un informācijas drošības aģentūra (ENISA) un tajās piedalās 25 Eiropas Savienības un Eiropas brīvās tirdzniecības asociācijas dalībvalstis. Vēl virkne valstu piedalās mācībās novērotāju statusā.

Vai Līga Besere būtu tas CERT.LV ilgi meklētais sabiedrisko attiecību speciālists ?

Avoti:
Tvnet.lv: http://www.tvnet.lv/tehnologijas/nozares_jaunumi/438391-latvija_piedalas_cyber_europe_2012_it_drosibas_macibas
CERT.LV: http://cert.lv/resource/show/240

2012-10-09  »  edgars

Re: Latvija piedalās “Cyber Europe 2012” IT drošības mācībāsTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>