Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

Par LMT reklāmas īsziņām DVI saņēmusi 26 sūdzības

Kategorija: DVI + Juridiskie aspekti + Personas dati + Surogātpasts

DVI informē, kā līdz šodienai ir saņēmusi 26 sūdzības par akciju, kurā it kā sajūsmināti LMT lietotāji sūtīja milzu skaitu īsziņu konkurentu «Tele2» un «Bite Latvija» klientiem, iesakot tiem arī pāriet uz tarifu «Brīvība», kas piedāvā neierobežotus zvanus uz visiem tīkliem Latvijā un neierobežotu īsziņu sūtīšanu.

DVI izvērtē, vai akcija atbilst Informācijas sabiedrības pakalpojumu likumam (ISPL). DVI ir uzraudzības iestāde attiecībā uz komerciālu paziņojumu sūtīšanas aizliegumu ievērošanu.

Kā izriet no DVI vadlīnijām, ISPL prasības par privātpersonas piekrišanas komerciālu paziņojumu saņemšanai ir samērā stingras un precīzas. Tajās DVI norāda, ka pat publiski pieejamus personas datus kā vārdu, adresi un telefona numuru nevar izmantot komerciālu paziņojumu sūtīšanai, jo to publiskošanu nevar uzskatīt par piekrišanu šādu vēstījumu saņemšanai. Piekrišana komerciālu paziņojumu sūtīšanai privātpersonām ir jāiegūst no konkrētās personas un nepārprotami, teikts vadlīnijās.

Jau ziņots, ka LMT īsziņu akciju skaidroja kā, visticamāk, savu sajūsmināto klientu pašdarbību, par kuru operators neatbild, jo nekontrolē aptuveni miljons dienā nosūtītu īsziņu saturu. Savukārt «Bite Latvija» pārstāvji informē, ka saņemtās īsziņas bijušas gandrīz identiska satura un nešķita, ka tās ir rakstītas individuāli no paziņas paziņai.

Nekas tur nebūs, jo:

Nākamā neskaidrība rodas gadījumos, kad tiek pārkāpti komerciālo e-pastu sūtīšanas nosacījumi fiziskām personām. Uzraudzības iestādei (Latvijā tā ir Datu valsts inspekcija) būtu pienākums veikt pārbaudi par šā likuma pārkāpšanu. Bet uzraudzības iestāde to var darīt gadījumos, ja viena gada laikā viens pakalpojuma saņēmējs jeb adresāts ir saņēmis vismaz desmit komerciālus paziņojumus no viena pakalpojuma sniedzēja jeb sūtītāja.

Avoti:
Tvnet.lv: http://www.tvnet.lv/tehnologijas/nozares_jaunumi/438897-peta_vai_lmt_parkapis_komercialu_pazinojumu_sutisanas_aizliegumu
Defense.lv: https://defense.lv/2010/12/15/petijums-par-mestulu-juridiskajiem-aspektiem-latvija/

2012-10-09  »  edgars

  1. petruha
    9 October 2012 @ 12:23

    DVI neko negrib darīt, cik esmu viņiem sūdzējies par spameriem, viņi katru reizi atrod kādu iemeslu neko nedarīt. Nepietiek pacietības ar viņiem ņemties.

  2. mm
    10 October 2012 @ 09:10

    un kā ar to, ka bite zvanās pa telefonu un piedā’va pāriet pie viņiem, bet tele2 vispār uzmācīgi zvanās pie dzīvokļa durvīm? (tā gan dara arī visādi citi viasati, lattelecomi utt)

Re: Par LMT reklāmas īsziņām DVI saņēmusi 26 sūdzībasTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>