Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

Valmieras pilsētas pašvaldība sadarbībā ar CERT.LV izsludina konkursu “Hackfest Valmiera 2012”

Kategorija: cert.lv + Konkursi

Valmieras pilsētas pašvaldība sadarbībā ar CERT.lv izsludina konkursu “Hackfest Valmiera 2012”, kas norisināsies 1. un 2. decembrī. Labāko rezultātu sasniegušajiem dalībniekiem tiks pasniegtas naudas balvas un specbalva no sadarbības partnera “OSS Networks”.

Dalībniekiem 24 stundu laikā būs jāizpilda četri dažādas grūtības pakāpes uzdevumi, kas katrs veicams ar cita servera palīdzību un jāveic attālināti, izmantojot internetu. Konkursantiem ir ne tikai jāizpilda pats uzdevums, bet arī jāapraksta gaita, kā viņš to ir veicis. Pretendentiem netiks izsniegta nekāda serveru autorizācijas informācija. Visi uzdevumi ir jāizpilda, piekļūstot un manipulējot ar serveriem, izmantojot drošības nepilnības jeb “caurumus”.

Konkursā var pieteikties jebkura fiziska persona līdz 9. novembrim plkst. 16:00 elektroniski, aizpildot un ar drošu elektronisku parakstu parakstot anketu, kas atrodama interneta vietnē http://open.valmiera.lv un iesūtot to uz adresi pasts@valmiera.lv, vai personīgi klātienē Valmieras pilsētas pašvaldības Apmeklētāju pieņemšanas centrā Lāčplēša ielā 2, Valmierā, līdzi ņemot personu apliecinošu dokumentu. Dalībnieku skaits ir ierobežots.

Uzdevumi būs jāveic ar tīmekļa vietnes, interneta telefonijas, e-pasta un dns serveriem. Konkursa uzdevumi un serveru IP adreses dalībniekiem tiks nosūtīti uz pieteikuma anketā norādīto e-pasta adresi. Rezultātus izvērtēs speciāli izveidota konkursa komisija kopā ar nozares ekspertiem. Noslēgumā tiks apbalvoti trīs labāko rezultātu autori. Pirmā vieta saņems 150 latus, otrā iegūs 100 latus, bet trešā – 75 latus. Labāko rezultātu sasniegušais Vidzemes Augstskolas students saņems 100 latus. Tāpat viena uzdevuma labākā rezultāta autoram tiks pasniegta specbalva no sadarbības partnera “OSS Networks” – planšetdators Asus Google Nexus 16GB.

Katram dalībniekam tiks izveidoti četri virtuālserveri, kur katrs jāizmanto kāda uzdevuma izpildei. Lai dalībnieks varētu pieslēgties viņam izdalītajiem virtuālserveriem, izmantojot interneta tīklu, katram virtuālserverim tiks piešķirta unikāla publiska IPv4 adrese, kuru kopums tiks nosūtīts attiecīgajam dalībniekam kopā ar konkursa uzdevumiem. Visiem dalībniekiem tiks piešķirti vienādi virtuālserveri, kas veidoti no četriem “zelta” šabloniem. Uzdevumi visiem konkursa dalībniekiem būs vienādi. Virtuālserveri konkursa uzdevumu veikšanai netiks koplietoti. Konkursa uzdevumu veikšanai dalībnieks var izmantot tikai viņam izdalītos virtuālserverus.

1.2.
Konkursa mērķis ir iesaistīt profesionālus informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (turpmāk tekstā – IKT) drošības auditorus, amatierus un studentus Valmieras pilsētas pašvaldības informācijas sistēmu (turpmāk tekstā – IS) drošības testēšanā un ievainojamību meklēšanā. Iegūtā informācija tiks izmantota Pašvaldības IS drošības uzlabošanā un funkcionalitātes uzlabošanā, kā arī vērst sabiedrības uzmanību uz informācijas un komunikācijas tehnoloģiju drošības jautājumu nozīmīgumu augsto tehnoloģiju laikmetā.

7.1.
Par konfidenciālu informāciju Konkursa ietvaros tiek atzīti visi Dati, kurus Pretendentam Konkursa ietvaros nodod Rīkotājs, tajā skaitā informāciju par jebkādu konstatētu ievainojamību, informāciju, kas iegūta no serveriem ievainojamības izmantošanas rezultātā, kā arī informāciju kā izmantot serveru ievainojamību.

Kaut kas vēl nebijis. Organizatori malači! Žēl gan, ka Valmieras pašvaldībai nepietiks virtuālo mašīnu, lai apmierinātu visus piedalīties gribētājus.

Avoti:
CERT.LV: http://cert.lv/resource/show/244
Valmiera.lv: http://open.valmiera.lv/valmiera-2012-hackfest/

2012-10-10  »  edgars

 1. Anonymous
  10 October 2012 @ 18:52

  “Konkursa mērķis ir iesaistīt profesionālus informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (turpmāk tekstā – IKT) drošības auditorus, amatierus un studentus Valmieras pilsētas pašvaldības informācijas sistēmu (turpmāk tekstā – IS) drošības testēšanā un ievainojamību meklēšanā.”

  savienojumā ar

  “Pirmā vieta saņems 150 latus, otrā iegūs 100 latus, bet trešā – 75 latus.”

  izklausās smieklīgi.

 2. kakis
  10 October 2012 @ 20:01

  Tas mērķis nav patiess.
  Visdrīzāk virtuālās mašīnas būs ar mākslīgām ievainojamībām, tāpēc valmeiras pašvaldības sistēmu drošību šis konkurss neveicinās.
  Valmieras popularizēšana un drošibas entuziastu apzināšana varētu būt istais iemesls.

  Zem viena dalībnieka var piedalīties komanda, tāpēc papildus punktu piešķiršana par ātrumu nav godīga.
  Līgumā nav atrunāts, ka dalībnieku sniegtajai informācijai būtu konfidencialitātes statuss.

  Būs interesanti redzēt dalībnieku sarakstu. Kuri mums ir tikai runātāji, bet kuri darītāji.
  Vēl interesantāk būtu redzēt dalībnieku nodevumus :)

 3. Andron Mc
  12 October 2012 @ 18:44

  Būtu labāk uzlikuši paroles saviem devaisiem, tupie triperi.

Re: Valmieras pilsētas pašvaldība sadarbībā ar CERT.LV izsludina konkursu “Hackfest Valmiera 2012”Tags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>