Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

Specoperācijā aizturēti kārtējie kibernoziedznieki

Kategorija: Kibernoziegumi + Operatīvā darbība + VP ENAP Kibernoziegumu nodaļa

Otrdien, 4. decembrī, Imantā, Zentenes ielā 20 policijas specvienība pa trosēm nolaidusies no jumta un ielauzusies sestā stāva dzīvoklī, ziņo PBK.

Kā telekanālam pastāstīja aculiecinieks Ruslans, specvienības kaujinieki pa trosēm nolaidušies no jumta,  izmantojot granātas, izsituši stiklus un ieņēmuši sestā stāva dzīvokli.

Pēc dzīvokļa ieņemšanas kaujinieki vietu pametuši un dzīvoklī ieradušies civilās drēbēs tērpti ļaudis, tostarp no mājas pagalmā novietotajām automašīnām ar diplomātiskajām numurzīmēm, kurās atradās ASV pilsoņi.

ASV vēstniecība telekanālam apstiprināja informāciju, ka sadarbībā ar Latvijas policiju veikta specoperācija. Šo informāciju  apstiprināja ar policijā, tomēr sīkāk operācijas mērķi atteicās komentēt.

Neoficiāla informācija liecina, ka dzīvoklī mītošie vīrieši veikuši finansiāla rakstura noziegumus.

Video var redzēt VP ENAP darbiniekus, kas iznāk no dzīvokļa ar vairākiem datoriem padusē.

Iekļūšana veikta caur logiem, lai novērstu pierādījumu iznīcināšanu (dzīvoklim ir metāla durvis).

Tomēr, kā noskaidroja KOMPROMAT.LV, specvienība ielauzās dzīvoklī ar numuru 93, kur atrodas IK “AD Group”, kuras īpašnieks ir Deniss Čalovskis. 2008.gadā, šis uzņēmums, saskaņā ar Crediweb datiem tika likvidēts.

Avoti:
TVNET.LV: http://www.tvnet.lv/zinas/kriminalzinas/445713-specvieniba_no_jumta_ar_trosem_ielauzas_6_stava_dzivokli
Kompromat.lv: http://www.kompromat.lv/item.php?docid=readn&id=7639

2012-12-05  »  edgars

 1. jautajums
  5 December 2012 @ 22:16

  ja ir nokonfigurēta full-disk-encryption un pa logu nāk iekšā, vai var paspēt izslēgt?

 2. d-k
  6 December 2012 @ 09:33

  @jautajums
  var – tikai vienmēr jātur viena roka uz elektrības kontakta :D

 3. Liberālis
  6 December 2012 @ 09:52

  Lai izdabūtu no “klienta” TrueCrypt diska šifrēšanas paroli, izmeklētājam pietiek “lietišķi” aprunāties ar aizturēto… vai nu ej cietumā pēc pilnas programmas, vai arī sadarbojies un sods iespējami būs mīkstāks… US tas ir atstrādāts

 4. m
  6 December 2012 @ 12:18

  Liberālis, Latvijā tas nedarbojas. Neo labprātīgi iedeva TC paroles, bet lielākajā gadījumā kidiji šifrē tikai partīciju, bet failu nosaukumi un vērtie faili ir izvelkami no windows keša.

 5. vārds
  6 December 2012 @ 12:19

  interesanti uz kāda pamata tad šo iebāzīs cietumā pēc pilnas programmas, ja iespējamie vainas pierādījumi, iespējams, sakriptētā diskā un nav iegūti?

 6. Jezups
  6 December 2012 @ 17:19

  Nevajag roku uz kontakta – izņem aparatūru turpmākai izpētei. Pieļauju, ka pat korekti noshutdownoja. Lai gan amerikāņi varēja piespēlēt kādu gudrāku forensics specu, kurš uz vietas arī paskatījās, ko var darīt.

  TrueCrypt taču ļāva veidot arī hidden volumes, kuras savā dokā ieteica lietot nedemokrātīskās valstīs.

  Diez, vai ieliks logus, ja nepierādīs? Lai gan ja ne kāda filma, tad mp3 vai nelicencēts softa gabals ir katrā mājas datorā atrodams.

 7. w
  8 December 2012 @ 03:16

  nu ja primaarais meerkjis operaacijai bija “lai nepaspeej izniicinaat pieraadiijumus” ar to pashu vinji arii pashi pasaka, ka ir FAIL :-) jo pieraadiijumiem jau bija jaabuut pirms tam, un taapeec nav nepiecieshams izglaazeet logus ar specnaza liemenjiem :-) un luudzu, nevajag par metaala durviim – taas atver kaa konservu bundzhu ar jebkuru glaabeeju riikiem, tiesa, tas prasa laiku.

 8. Anonymous
  8 December 2012 @ 15:09

  http://vk.com/id28017506
  Deniss Čalovskis RTU DITF absolvents. Vai tik tas otrs jaunais cilvēks nebūs Aleksandrs Romanjuks?

Re: Specoperācijā aizturēti kārtējie kibernoziedzniekiTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>