Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

DP sākusi kriminālprocesu pret UR notāri par neizpaužamu ziņu izpaušanu

Kategorija: DP + Informācijas atklātība + Izlūkošana + Operatīvā darbība + Personas dati

Drošības policija (DP) šonedēļ sākusi kriminālprocesu par neizpaužamu ziņu izpaušanu pret kādu Uzņēmumu reģistra Daugavpils reģionālās nodaļas valsts notāri, portālu “Delfi” informēja DP.

Kriminālprocess sākts pēc Krimināllikuma 329.panta par neizpaužamu ziņu izpaušanu. Šis pants kā sodu paredz piemērot arestu vai piespiedu darbu, vai naudas sodu līdz divdesmit minimālajām mēnešalgām.

DP norāda, ka saistībā ar šo kriminālprocesu tā veikusi arī vairākas kratīšanas.

Pants nenopietns. Nav arī skaidrs, kas tā varētu būt par neizpaužamo informāciju. UR reģistrā pieejamā informācija pēc būtības ir publiska un tiek publicēta oficiālajā laikrakstā.

Zinot, ka Daugavpils UR reģistrēja Lindermana partiju, viena versija varētu būt, ka notāre izpļāpājās Lindermanim par DP intereses specifiku.

Šis ir viens no retajiem gadījumiem, kad DP paziņo par kriminālprocesa ierosināšanu.

Saistībā ar Drošības policijas (DP) sākto kriminālprocesu pret Uzņēmumu reģistra (UR) Daugavpils reģionālās nodaļas valsts notāri un DP veiktajām darbībām nodaļas darbs ir daļēji paralizēts, jo policija ir izņēmusi arī iestādes datoru.

Kā informēja UR pārstāve Sandra Notruma, policijas izņemtais dators ir nepieciešams reģistrācijas darbā, līdz ar to nodaļas darbs ir daļēji paralizēts. Tomēr Notruma norādīja, ka UR no DP vēl arvien nav saņēmis nekādu oficiālu dokumentu ar skaidrojumu par policijas rīcību, tas ir, uzsākto kriminālprocesu. “Gaidām no policijas rakstisku komentāru un tikai pēc tam zināsim, kā rīkoties šai situācijā,” paskaidroja Notruma.

DP priekšnieka palīdze Kristīne Apse-Krūmiņa iepriekš apstiprināja, ka notārei nav piemērots drošības līdzeklis. To, vai par ziņu atklāšanu ir ņemta nauda, DP pagaidām neatklāj.

Un te redzams, ka policijas IT speciālisti datu nesējiem tā arī vēl nav iemācījušies noņemt kopiju.

Avoti:
Delfi.lv: http://www.delfi.lv/news/national/criminal/pret-ur-valsts-notari-sak-kriminalprocesu-par-slepenu-zinu-izpausanu.d?id=42924200
Delfi.lv: http://www.delfi.lv/news/national/novadi/dp-darbibu-del-daleji-paralizets-darbs-ur-daugavpils-regionalaja-nodala.d?id=42930470

2012-12-28  »  edgars

 1. Andron Mc
  30 December 2012 @ 13:32

  Strādāts tiek ar kloniem, bet diemžēl ir jāpatur oriģinālais disks, jo klons kā pierādijums neder. Tas protams ir smieklīgi, jo datus jau uz read-only nenoblombēsi, bet tādi nu ir mūsu jautrie likumi.
  Pareizāks būtu WTF par Uzņēmuma reģistra darba nespēju 1 kompja dēļ! Kas tad notiktu ja tas kompis nomirtu dabiskā nāvē? Viss? Dati pazuduši un darbs apstājas?! Un kur logfaili? Kapēc 1 darbiniece var netraucēti piekļūt datiem par firmām ar kurām netik veiktas nekādas darbības?

 2. youzzz
  30 December 2012 @ 15:56

  par noblombēšanu: der taču vienkārši publicēt hashu.

Re: DP sākusi kriminālprocesu pret UR notāri par neizpaužamu ziņu izpaušanuTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>