Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

DP pieprasa informāciju par komentētāju, kurš izpaudis publiski pieejamas ziņas

Kategorija: DP + Informācijas atklātība

Pirmdien saņēmu vēstulīti – informācijas pieprasījumu, ko bija parakstījis Drošības policijas Izmeklēšanas nodaļas priekšnieks A. (pilns vārds laikam ir slepens) Saveļjevs. Dokuments izrādījās pietiekami interesants un šo valsti tās pašreizējā stadijā raksturojošs, lai par to pastāstītu arī jums. No pirmā acu uzmetiena – visnotaļ parasts informācijas pieprasījums. Drošības policijā, lūk, 27.decembrī saņemts “personas iesniegums” par “iespējamu noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, kas atbilst Krimināllikuma 329.pantam”. Attiecīgais pants arestu, piespiedu darbu vai pat naudas sodu līdz divdesmit minimālajām mēnešalgām sola “par neizpaužamu ziņu, kas nav valsts noslēpums, izpaušanu, ja to izdarījusi valsts amatpersona, kas par ziņu neizpaušanu bijusi brīdināta vai kas saskaņā ar likumu ir atbildīga par ziņu glabāšanu”. Tad nu Drošības policijas Izmeklēšanas nodaļu par pilsoni ar segvārdu “armagedon”, kurš izteicies portālā pietiek.com, šī panta sakarā ieinteresējis gan tas, no kādas IP adreses pasaules galu piesaucošais indivīds ievietojis portālā savu komentāru, gan tas, “ar kādiem datiem (vārds, uzvārds, adrese, telefona numurs), kad un no kādas IP adreses persona ar segvārdu “armagedon” reģistrējās portālā”.

Šai interesei pievilkts arī vismaz šķietami likumīgs pamatojums – informācija esot jāsniedz, “pamatojoties uz Valsts drošības iestāžu likuma 19.pantu”. Šāds pants tiešām ir – un ir visnotaļ apjomīgs: saskaņā ar to valsts drošības iestāžu amatpersonām “savas kompetences ietvaros” (kādi tie ir, nekur gan skaidri nav pateikts) ir visplašākās pilnvaras un tiesības, tostarp arī pieprasīt un saņemt “informāciju no informācijas resursu un tehnisko resursu turētāja par personu sazināšanos, izmantojot pastu, telegrāfu, telekomunikāciju un datu pārraides tīklus”.

Pats portālā šo komentāru neesmu lasījis, bet, ja ticēt A. Saveļjeva papīrītim, tad tas skan tā: “Kas tur ko brīnīties, ja prokurores Viorikas Jirgenas parādsaistības par 2011.gadu – 85 716.58 EUR un savu īpašumu nometusi uz savējo dēlēnu Kasparu Zluģi un saimnieko kā aizbildnis. Brīnumus parāda Kalnmeiers ar savu “impotento” atbildi. A tas džeks malacis, ka trobelē to kantori, daudziem nemaz nav iekšā to izdarīt.”

Bet kas tad tieši varētu būt aizskāris prokurori, un kādas neizpaužamās un pusslepenās ziņas ļaundaris “armagedon” ir izpaudis? Prokurores parādsaistības par 2011. gadu – 85 716 eiro ar kapeikām? Jā, droši vien Jirgenas kundzei nepatīk, ka tiek publiskotas ziņas par viņu kā prokurori, kas kārtīgi uzsēdināta uz kredītāķa. Taču, rau, pati vien viņa šīs ziņas ir publiskojusi savā 2011. gada amatpersonas deklarācijā, kas – un to droši vien vajadzētu zināt pat Drošības policijai – ir visnotaļ publiski pieejams dokuments. Bet kā ar ziņām, ka prokurore “savu īpašumu nometusi uz savējo dēlēnu Kasparu Zluģi un saimnieko kā aizbildnis”? Ieskatāmies viņas 2009. gada deklarācijā, un re, ko izlasām pašas Viorikas kundzes stāstījumā: “18.05.2009. savam nepilngadīgajam dēlam Kristapam Zluģim uzdāvināju nekustamo īpašumu 5900,00 LVL vērībā. No tā brīža minēto nekustamo īpašumu pārvaldu ar aizbildņa tiesībām.” Vispār jau tiešām interesanti, kas tie tādi par motīviem, kas likuma sargātājai pēkšņi liek gandrīz četrarpus hektārus zemes oficiāli pārrakstīt uz nepilnus divus gadus veca bērna vārda, bet – lai nu būtu, tas tā kā uz lietu neattiecas. Savukārt attiecas tas, ka jebkuram cilvēkam, kurš attāli ir pazīstams ar internetu, trīs minūšu laikā ir iespējams pārliecināties – visas tās ziņas, ko savā komentārā paudis Drošības policiju ieinteresējušais “armagedon”, ir publiski pieejamas, vēl vairāk – tās publiskojusi pati prokurore Jirgena.

Taču atcerieties, ka šis gadījums skaidri parāda vienu – ķiķināšana ar žēlu “smī!” var izbeigties tajā brīdī, kad kāds (un gadīties tā var burtiski ikvienam) no jums, cienījamie lasītāji, kaut kā nejauši pagadīsies ceļā kādai Jirgenai roku rokā ar kādu Saveļjevu un aiz viņiem stāvošo šīs policejiski bandītiskās valsts mafiozo sistēmu, pret kuru cilvēkam nostāvēt ir, maigi izsakoties, pagrūti.

P.S. Ak, jā, bet pietiek.com lasītāji un komentētāji var neuztraukties – portāla serveri joprojām atrodas Islandē, un tā ir zeme, kur runas brīvība nav tikai izkārtne vien: spridzīgi un prīmā, ka līdz šim visos tajos gadījumos, kad visi šie reiniki, kažociņi, krēķi un kalnmeieri tur mēģinājuši bāzties, nekas nav sanācis, lai kā arī būtu gribējies.

DP darbinieks Saveļevs droši vien skaidri zināja, ka šāds informācijas pieprasījums tikai un vienīgi vēl vairāk pievērsīs uzmanību skandalozajai prokurorei.

Avoti:
pietiek.com: http://www.delfi.lv/news/comment/comment/lato-lapsa-tada-normala-policejiski-banditiska-valsts.d?id=42956116

2013-01-09  »  edgars

  1. Anonymous
    13 March 2013 @ 22:48

    Brīnos, kāpēc DP ķemerējas ar Lapsu. Daudz vienkāršāk būtu uzrakstīt nacionālās drošības vēstuli SIA Gemius un iegūt datus par lietotāju, kurš tajā brīdī apmeklēja portālu.

    Maza jēga glabāt serverus islandē, ja informācija par visiem apmeklētājiem tiek nodota gemius, tunt un citiem LV esošiem skaitītājiem.

Re: DP pieprasa informāciju par komentētāju, kurš izpaudis publiski pieejamas ziņasTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>