Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

Latvijas Radio “Krustpunktā”: Kā novērst kibernoziegumus?

Kategorija: cert.lv + Kibernoziegumi + VP ENAP Kibernoziegumu nodaļa

latvijas_radio_1

08.01.2013. Krustpunktā 13:06
Kā novērst kibernoziegumus?
– Pieaugot tehnoloģiju izplatībai un nozīmei cilvēku dzīvē, pieaug arī noziegumu skaits internetā. Kā ar to tiks galā? Studijā: Valsts policijas Kibernoziegumu apkarošanas un intelektuālā īpašuma tiesību aizsardzības nodaļas priekšnieks Aleksandrs Buko, LU Matemātikas un informātikas institūta pētnieks Ilmārs Poikāns un Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas instances CERT.LV drošības eksperts Gints Mālkalnietis. Diskusiju raidījumā “Krustpunktā” vada Kārlis Dagilis.

Kārlis Dagilis: Te arī tika minēts algas apjoms. Grūti iedomāties cilvēku, kurš pazīst informācijas tehnoloģijas, un kurš par tādām algām, kas ir policijā, būtu gatavs strādāt. Nav problēmas ar cilvēku resursiem?
Aleksandrs Buko: Nu ir arī citas motivācijas ne tikai atalgojums protams, ir darba vide un tā tālāk, bet protams personāla sastāva komplektēšana ir viena no galvenajām problēmām, ar ko mēs saskaramies. Cilvēks ar šādām zināšanām diez vai strādās pa 400, pa 500 latiem.

Par tām citām motivācijām nāk prātā Ekonomikas policijas darbonis Viktors Montiks.

Avoti:
Latvijas Radio 1: http://lr1.latvijasradio.lv/zinas/mater/22350.mp3

2013-01-14  »  edgars

Re: Latvijas Radio “Krustpunktā”: Kā novērst kibernoziegumus?Tags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>